Wszystko o ludziach i świecie.
Szukaj dogłębnie.
5 obserwujących
203 notki
172k odsłony
1349 odsłon

Ktoś znów odleciał z teoriami spiskowymi na temat p. Janusza Korwin-Mikkego!

Fot: by Piotr Drabik from Poland (Janusz Korwin Mikke) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.
Fot: by Piotr Drabik from Poland (Janusz Korwin Mikke) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.
Wykop Skomentuj2

Było już odkłamywanie mitu o rzekomej agenturalności p. Janusza Korwin-Mikkego, teraz zabierzmy się za odkłamywanie mitu o jego rzekomej przynależności do masonerii. Posłuży nam do tego paszkwil Korwin to wilk w owczej skórze... strzeżmy się go...(Blog Cyryla 6.12.2015) [ wersja wpisu na cyryl.blox.com z dnia 20.11.2014 ] autorstwa niejakiego Cyryla27. Próbuje on zabłysnąć znajomością Biblii i udowodnić anty-biblijność poglądów p. JKM, a tymczasem kompletnie ignoruje kontekst jego wypowiedzi i postawę do jednego z anty-biblijnych dogmatów, który panuje w części denominacji chrześcijańskich - kultu Świętych, w tym św. Marii z Nazaretu.

 

Cytaty biblijne przytaczane przeze mnie we wpisie pochodzą z Biblii Tysiąclecia.

 

I. Dziękowanie przez p. JKM wyborcom za wsparcie w wyborach do Parlamentu UE 2014.

 

Ja w każdym razie z prawdziwą przyjemnością dziękuję wszystkim, którzy nam pomagali w tych wyborach. Imię ich – legion.


Źródło: KNP z większym poparciem niż w poprzednich wyborach. Sukces? (Janusz Korwin-Mikke, Najwyższy Czas maj 2014).

 

Wiem, że legion oznacza też imię demona, ale w kontekście wypowiedzi p. JKM oznacza skrót myślowy nawiązujący do liczby żołnierzy w rzymskim legionie (którą to definicję Cyryl27 na szczęście zaznacza). Cyryl27 czepia się konkretnie sformułowania a imię ich - legion ignorując inne wyjaśnienie. Mianowicie, p. JKM stosuje tu pewną figurę retoryczną i po prostu uwielbia szokować, dlatego m.in. używa dwuznacznych słów i sformułowań, których znaczenie zależy od kontekstu. Podobna sytuacja ma przecież miejsce przy używaniu przez niego słów m.in. oznaczających - w zależności od kontekstu - osoby ze schorzeniami umysłowymi, lub leni umysłowych.

 

II. Stosunek p. JKM do Jezuitów i krytykowanie przez niego nadstawiania drugiego policzka.

 

Tutaj przykładowe wypowiedzi p. JKM o Jezuitach:

 

Zawsze mówiłem, że w głowach ludzi postępowych siedzi Belzebub: goo.gl/wFozFo Tak przy okazji: nie oglądam telewizji, a wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę J. Św. Franciszka I. Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo. Jezuitów... Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu J. Św. Benedykta XVI?!?

 

Źródło: Janusz Korwin-Mikke - Facebook 6.01.2017.

 


 

Czy Cyryl27 uznałby te wypowiedzi za chwalenie Jezuitów?

 

Cyryl27 twierdzi, że w nadstawianiu drugiego policzka (p. JKM porusza temat tego policzka w powyższym nagraniu) chodzi o to, by nie dać się sprowokować, a nie o brak oporu. Jednak p. JKM krytykuje nadstawianie drugiego policzka w sensie brak oporu. Nie wiem jak w innych denominacjach chrześcijańskich - ale mam wrażenie, że sporo posługujących w KRK (osób duchownych i konsekrowanych) utożsamia jedno z drugim, a co szlachetniejsza ich część jest ultra-pokorna i nie jest w stanie porządnie zagrzmieć kiedy ktoś z pozostałych dokonuje ewidentnych przewałów na jakimś tle. A przecież sam Jezus, widząc raz bazar wewnątrz świątyni, wkurzył się i wypieprzył całe kupczące towarzystwo stamtąd. Tylko dlatego p. JKM woli chrześcijaństwo w wersji Ignacego Loyoli (który był Jezuitą i o którym Cyryl27 wspomina) od tego w wersji św. Franciszka z Asyżu.

 

Co do zamieszek na Marszu Niepodległości 11.11.2011 w Warszawie - na tych nagraniach widać, że to policja i lewactwo prowokowało (w tym drugim fragment z p. JKM):

 


 


 

Natomiast tutaj komentarze do całego Marszu:

 


 

III. Stosunek p. JKM do lichwy.

 

Cyryl27 cytuje jedynie fragment, który niewiele mówi:

 

Lichwa jest wysoce moralna.

Źródło: O lichwie, inwestowaniu i dialogu z muzułmanami (Janusz Korwin-Mikke, Najwyższy Czas 2.07.2013).

 

Czemu Cyryl27 nie dodaje tego co później - a co zacytował bloger, do którego wpisu o tym Cyryl27 podaje link (tam znalazłam link do całości publikacji p. JKM), czyli jak p. JKM rozumie lichwę?

 

Potwierdza to Jezus Chrystus w „Przypowieści o talentach” (Mt. XXV, 14-30, Łk XIX 11-26): pan wyjeżdża i trzem sługom powierza po talencie (ok. 30 kg) srebra; jeden zainwestował w gospodarstwo, drugi w handel – a trzeci tak bał się odpowiedzialności, że srebro ukrył, zakopując je w ziemi. Pan po powrocie nagrodził pierwszego i drugiego – a trzeciego nazwał złym sługą, gdyż „Przecz-żeś tedy nie dał srebra mego do lichwiarzy? A ja przyszedłszy wziąłbym je był z lichwą!?” – i posłał go „tam, gdzie płacz i zgrzytanie zębów".

 

To autentyczne tłumaczenie przypowieści o talentach - z Biblii Gdańskiej, czyli przekładu Biblii z roku 1632. Tego samego tłumaczenia Biblii p. JKM używa też m.in. w publikacji Komu potrzebne są pieniądze? (Najwyższy Czas).

 

Poza tym, Biblia pokazuje, że lichwa wydaje się mieć jeszcze jedno znaczenie:

 

[Księga Przysłów 28:04-08]Kto gardzi Prawem, chwali grzesznika, kto strzeże Prawa, jemu przeciwny. źli ludzie nie rozumieją prawości, a którzy szukają Pana, pojmą ją całą. Więcej wart biedak, co żyje uczciwie, niż bogacz o drogach krętych. Kto Prawa się trzyma, ten mądrym jest synem, przyjaciel rozwiązłych hańbi swego ojca. Odsetką i lichwą powiększać majątek - to zbierać dla tych, co miłosierni dla biednych.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości