2 obserwujących
31 notek
13k odsłon
494 odsłony

“Jak powstały polskie obozy zagłady” - film fab. 130 min, prod PL, b.o.

Wykop Skomentuj4
Kto się podejmie trudu nakręcenia filmy fabularnego o tym jak nazistowski i niemiecki dygnitarz Alfred Benzinger, budzi się o świcie 1956 roku w Monachium(wiosna, piękny wschód słońca wraz z narastającym świergotem ptaków; w tle ledwo słyszalne słowa przemówienia Adolfa Hitlera przechodzące płynnie w słowa Trumana) z pomysłem na fałszywkę “polskie obozy koncentracyjne”? A może będzie to film dokumentalny?
 
Neologizm. "Polskie obozy śmierci", “polskie obozy zagłady” czy “polskie obozy koncentracyjne”. Pojawia się ni stąd, ni z owąd. Niewinne dookreślenie położenia obozów koncentracyjnych? Czy rzeczywiście, idzie o błąd wynikający z próby wskazania na miejsce położenia obozów koncentracyjnych?
 
Żydowskie obozy zagłady czy polskie
imageObozy koncentracyjne nie były położone wyłącznie na ziemiach polskich, zajętych wówczas przez Niemcy. W okresie ich zbrodniczego działania i funkcjonowania były położone nie w Polsce, lecz na terenach zajętych przez Niemcy. Istniały jednak równocześnie w Austrii i w samych Niemczech!
Czy ktoś słyszał o austriackich obozach zagłady?
Czemu się Polacy denerwują? Przecież to było i minęło!
imageGdy nie będzie reakcji, to nie będzie sprawy - głos środowisk lewicy.
Być może i racjonalny. Spróbujmy jednak posłuchać reakcji tych środowisk, gdy wskażemy, że to Żydzi sami sobie zgotowali ten los. Nie ma wówczas mowy o tym, by milcząc przejść do porządku. Nie tak dawno przekonał się o tym profesor Krzysztof Jasiewicz, który ośmielił się stwierdzić: “Żydzi byli sami sobie winni?” ( http://www.bibula.com/?p=67936 ).
Taki tolerancyjny, mądry i oświecony naukowiec, prezes PAN, imageprofesor Michał Kleiber zatrzasnął odszczepieńcowi drzwi do ... PAN! Czy to rzeczywiście jest jeszcze PAN? PAN-iskiem z pewnością stał się “ten chłystek” Kleber.
"Prześladowanie prof. Jasiewicza przywołuje pamięć o najczarniejszych praktykach terroru komunistycznego skierowanych przeciwko wolności nauki" - stwierdzili historycy polscy w liście do “chłystka” ( http://solidarni2010.pl/15949-nbspg... ).
image