0 obserwujących
277 notek
177k odsłon
  455   0

PO - kupowanie głosów - zarzuty

1. Wałbrzych

2. Nowa Słupia

3. Biała Rawska

--------------------------------------------------------------------------------

1. Zaczniemy od tematu z tematu czyli kupowania głosów przez partię miłości  w Wałbrzychu:)

 

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy postawiła zarzuty sześciu osobom w śledztwie dotyczącym korupcji wyborczej w Wałbrzychu. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia. Według prokuratury, zamieszanych w całą sprawę może być więcej. Komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej miał kupować głosy m.in za pieniądze: średnio jeden głos miał kosztować 20 złotych.

Unieważnienia wyniku wyborów domagał się komitet wyborczy Patryka Wilda, jednego z kandydatów na prezydenta miasta w jesiennych wyborach. Sąd odrzucił jednak wniosek, nie dopatrując się nieprawidłowości.

www.rmf24.pl/raport-wybory-samorzadowe/fakty/news-korupcja-wyborcza-w-walbrzychu-6-osob-uslyszalo-zarzuty,nId,320062

 

2. Przenieśmy się teraz do Nowej Słupi, by koalicjant nie był osamotniony dorzucamy PSL:

 

Sąd Okręgowy w Kielcach oddalił protest wyborczy dwojga byłych samorządowców z Nowej Słupi, którzy domagali się unieważnienia wyborów do rady gminy.

Twierdzili, że dwaj mężczyźni, w porozumieniu z kandydatami na radnych z komitetu wyborczego urzędującego wójta, wręczali mieszkańcom – w pobliżu lokalu wyborczego – pieniądze i karteczki z nazwiskami osób, na które mają oddać głos.

Zeznania świadków pozwalają na przyjęcie tezy, że faktycznie były wypadki wręczania pieniędzy, ale to nie wystarczy do tego, aby protest uwzględnić - uzasadnił sąd.

www.samorzad.pap.pl/palio/html.run

 

3. A na deser Biała Rawska (jakieś lokalne komitety)

 

25.01. Łódź (PAP) - Sąd Okręgowy w Łodzi unieważniłwe wtorek wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza Białej Rawskiej (Łódzkie) i nakazał ponowne przeliczenie głosów przez nowo powołane komisje.

Dodała, że zdaniem sądu nie dopełniono formalności związanych z liczeniem głosów. Były one przeliczane bardzo niestarannie, a część głosów ważnych uznano za nieważne.

Ponowne liczenie głosów może zmienić wynik walki o fotel burmistrza Białej Rawskiej, gdyż drugą turę wyborów Adamczyk wygrał przewagą zaledwie dwóch głosów nad Pietrzakiem.(PAP)

www.salon24.pl/news/94727,lodzkie-sad-uniewaznil-wyniki-wyborow-w-bialej-rawskiej

 

 

 

By żyło się lepiej...

 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale