0 obserwujących
42 notki
18k odsłon
419 odsłon

Słysząc Mariki wołanie o pomoc, pomagam wołać - Pomagamy.Dbv.Pl

Chcielibyśmy prosić ludzi dobrych serc o pomoc dla Mariczki Kassan, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewostronny.  Dziewczynka potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz pomocy materialnej.
Chcielibyśmy prosić ludzi dobrych serc o pomoc dla Mariczki Kassan, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewostronny. Dziewczynka potrzebuje wsparcia finansowego na pokrycie kosztów rehabilitacji oraz pomocy materialnej.
Wykop Skomentuj

Marika Kassan, urodziła się 2 marca 2009 roku. Niestety w trakcie porodu doszło do obrzęku mózgu i niedotlenienia centralnego układu nerwowego. Stwierdzono również wzmożone napięcie mięśniowe, które utrzymuje się do chwili obecnej. Diagnoza Lekarza brzmiała: Mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewostronny.

Jest bardzo wesołą, pogodną dziewczynką, która ma niesamowitą wolę walki o normalne dzieciństwo i życie. Każdy dzień jest dla Niej i dla rodziny walką o kolejny krok do przodu. Mimo że Marika robi powolne postępy, to nadal nie potrafi samodzielnie jeść, chodzić i jest opóźniona psychoruchowo.

Aby mogła lepiej funkcjonować, dziś i w przyszłości, potrzebna jest długa i intensywna rehabilitacja.

Uczęszcza na zajęcia z psychologiem, pedagogiem, logopedą, integrację sensoryczną, terapię zajęciową, masaż wirowy, rehabilitację metodą Bobath i rehabilitację w wodzie.

Niestety rehabilitacja jest kosztowna
i przekracza możliwości rodzinnego budżetu

dlatego chcielibyśmy prosić ludzi dobrych serc o pomoc dla Mariczki.

 
Poznaj Jej świat i zostań z Nią na dłużej!
Numer konta w Fundacji "Potrafię Pomóc" na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi, na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu: pomagamy.dbv.pl/...416
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości