0 obserwujących
42 notki
18k odsłon
277 odsłon

Wołam o Pomoc dla Autystycznego Marcelka - Pomagamy.Dbv.Pl

Proszę o pomoc dla Marcela u którego zdiagnozowano Autyzm. Wymaga terapii psychologicznej, integracji sensorycznej i turnusów rehabilitacyjnych...
Proszę o pomoc dla Marcela u którego zdiagnozowano Autyzm. Wymaga terapii psychologicznej, integracji sensorycznej i turnusów rehabilitacyjnych...
Wykop Skomentuj

 

Marcel Sztuk urodził się 4 marca 2009 roku, jako najmłodsze dziecko z 4 rodzeństwa. Zaraz po urodzeniu zabrano go na intensywną terapię z powodu zburzeń oddychania. Po badaniach okazało się, że urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc, szmerami w sercu oraz poszerzonym układem kielicho-miedniczkowym.

Jako niemowlaczek przeszedł 3-krotnie zakażenie układu moczowego, bardzo często chorował, spowodowane to było zaburzeniami odporności. Pomimo tego, do około 2 lat rozwijał się prawidłowo, był żywym i uśmiechniętym dzieckiem. Później zaczął się zmieniać, to był długi, powolny proces. Najpierw przestał nabywać nowe umiejętności, tak jakby stanął w miejscu, później tracił już nabyte.

Po znacznym pogorszeniu zachowania Marcelka i wielu poszukiwaniach, rodzina trafiła do Poradni dla Osób z Autyzmem w Radomiu, tu przeprowadzono profesjonalna diagnozę - u Marcela stwierdzono Autyzm Dziecięcy! Dodatkowo u Marcelka po wykonaniu badania rezonansem magnetycznym wykryto zaburzenia mielinizacyjne. Obecnie mielina jest na poziomie 30 msc. Niedorozwój tej mieliny tj.  istota biała może powodować zwarcie w mózgu, nieprawidłowy odbiór sygnałów. Marcel ma ogromne problemy z trawieniem. Nie zgłasza potrzeb fizjologicznych, cały czas jest w pampersie. Pomimo bardzo wielu zaburzeń, Marcel jest ogromnie inteligentnym chłopcem i to jest Jego furtka do normalnego świata.

Aby Marcelek normalnie rozwijał się, wymaga kompleksowej terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, integracji sensorycznej, szczegółowych badań, diety, suplementów i turnusów rehabilitacyjnych. Wiele przed rodziną pracy, ale też ogromnych nakładów finansowych.

Darowizny zbierane są na:

 

Marzeniem rodziny są wyjazdy z synkiem na delfinoterapie. Jest udowodnione, że delfiny pomagają na uszkodzony układ neurologiczny. Niestety w rodzinie pracuje tylko tata dziecka, zarabia najniższą krajową. Zupełnie nie są w stanie takiego wyjazdu sfinansować. Dodatkowym problemem, są mamy dziecka kłopoty zdrowotne. Ma zaniki mięśni, jest diagnozowana pod kątem neuropatii i miopatii.

Proszę, pomóżcie Marcelowi!

Normalnego dzieciństwa nikt mu nie zwróci, ale wspólnymi siłami możemy sprawić, że Jego dorosłe życie takie będzie. Możesz pomóc, wpłacając niewielką kwotę na konto fundacji. Myślisz sobie - co pomoże 5 zł. lub 10 zł? Ale jeśli 10 osób wpłaci 5 zł. to prawie 1 godzina terapii, 100 osób po 5 zł. to 10 godz. itd.Kontakt, Linki i Numer
konta
w Fundacji z Uśmiechem,
na który możesz skierować pomoc, znajdziesz w tym miejscu:
pomagamy.dbv.pl/...678

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości