Eli Barbur Eli Barbur
81
BLOG

ANTYŻYDOWSKA EUROCHOROBA

Eli Barbur Eli Barbur Polityka Obserwuj notkę 77

Tasiemcowe  wywody  o żydokomunie i globalnej machinie judaistycznej (personifikacja: Dawid Peleg) - to naturalna kontynuacja zadawnionej  choroby antyżydowskiej  w Europie. W poprzednich odsłonach czynił on z Żydów „narzędzie diabła” (brednie kościelne) - w czasach późniejszych zaczął dopatrywać się na każdym kroku  spisku i wpływów żydowskich.

Antyjudaistyczna choroba uwidacznia się teraz najczęściej w postaci stadionowych zadym, ohydnych malunków na murach, czy w profanowaniu cmentarzy żydowskich i miejsc związanych z męczeństwem mojego narodu. Sekundują temu lewackie matoły z antyizraelskimi bluzgami; chamscy  karykaturzyści  przyrównujący Izraelczyków do nazioli etc.
 
Horrendalne nonsensy powielane są nie tylko przez pełnych kretynów, lecz także ludzi umiejących jako tako artykułować „procesy myślowe”. To dodatkowo świadczy o tym, jak głęboko antyżydowska patologia zakodowana jest w europejskim miękiszu. Nie chodzi o poszczególne przypadki chorobowe, lecz dokładne sklasyfikowanie  tego zjawiska.
 
Bez tego nie da się zwalczyć patologii antysemickiej, będącej jednym z głównych symptomów eurochoroby nienawiści. Wg mnie historyczna i historioficzna uczciwość wymaga, aby najpierw rozliczyć wielowiekowy antyjudaizm, którego „zwieńczeniem” był Holokaust, a potem dopiero ew. pogadać o „Mincu, Wolińskiej i Bermanie”,  a nawet o Karolku.    
 
 
Eli Barbur
O mnie Eli Barbur

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY. Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima. FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin)

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (77)

Inne tematy w dziale Polityka