Blog
TELAWIW OnLine: Prawda leży na wierzchu
Eli Barbur
Eli Barbur Szef serwisu TELAWIW OnLine.
159 obserwujących 1550 notek 2431189 odsłon
Eli Barbur, 7 czerwca 2017 r.

BEZ SZYKAN NIE DA RADY.

805 12 0 A A ATELAWIW OnLine: Mnożące się ostatnio zamachy terrorystyczne IS – w Manchesterze, Londynie, a także najnowszy w Teheranie – potwierdzają przewidywania, że spodziewana niebawem likwidacja samozwańczego kalifatu w Iraku/Syrii nie zakończy wojny z tą ohydną zarazą cywilizacyjną.

@

Najnowsza eskalacja terroru wskazuje, że IS - w przewidywaniu nieuniknionej kasacji kalifatu - przygotował sobie całkiem niezłą infrastrukturę, nie tylko zresztą w Europie, lecz także w innych częściach świata. Tymczasem w Eurolandzie nie sprawdzają się żadne katastroficzne scenariusze, że fala terroru doprowadzi do przejęcia władzy przez ksenofobiczne naziolstwo. To jednak z kolei, prawem dziwnego paradoksu, osłabia szanse na wyrzeczenie się szczytnych zasad humanitarnych, bez czego zwalczyć terroru się nie da. Chodzi o penetrację islamskich slumsów migranckich, podsłuchy, inwigilację internetową, wymuszanie zeznań itp. szykany. Najświeższym dowodem, że bez tego nie da rady, jest wczorajszy zamach pod Notre Dame, gdy Arab po studiach dziennikarskich w Szwecji, chciał zarąbać policjanta młotkiem, jak nie przymierzając kiedyś Paramonow w peerelu.

image
FOTA DNIA: W UK takie coś wykwitło na słynnym klifie w Dover (32 km od Francji) przed czwartkowymi wyborami; natomiast Banksy oferuje za friko mailem swój najnowszy rysunek tym, którzy nie zagłosują na Torysów.


TELAWIW OnLine: W Teheranie atak terrorystyczny IS – z udziałem samobójców - na parlament i mauzoleum Chomeiniego w centrum i na południu miasta; bilans ofiar - 12 zabitych i 42 rannych. Horda IS prawie od razu przyznała się do zamachu. Izraelczycy oceniają, że sunnicki IS odpowiada w ten sposób na odcięcie zachodniego Mosulu od granicy iracko-syryjskiej przez milicję szyicką „Haszd al-Szaab” wspieraną przez Teheran. Jest to pierwsza tego typu akcja terrorystyczna IS w Iranie, do którego dotychczas tej hordzie nie udawało się przeniknąć.


TELAWIW OnLine: UWAGA – Kurdystan (KRG) ogłosił, że 25 września w tym autonomicznym obfitującym w ropę naftową regionie kurdyjskim w północnym Iraku 25 września odbędzie się referendum niepodległościowe, a 6 listopada wybory parlamentarne. Praktycznie oznacza to, że Kurdystan ostatecznie oderwie się od Iraku, który i tak zresztą, podobnie jak Syria i Libia, jest już od dobrych paru lat państwem upadłym istniejącym tylko na papierze.


TELAWIW OnLine (flesze): Wg Trumpa środowy zamach IS w Teheranie wykazał, że „Iran sponsorujący terroryzm sam pada jego ofiarą” @ USA – chcąc rozładować konflikt Saudii z Katarem – sugerują, że Rosja podpuściła Saudów fejkami w domenach Dohy @ MailOnline: Ukrywają przed nami, kim byli rzeźnicy z London Bridge, żeby nie ujawniać własnej niewydolności @ Rzecznik rządu Macrona oznajmił, że Arab, który chciał zabić policjanta pod Notre Dame – „nie zdradzał objawów radykalizacji” @ Wkurzeni na Erdogana Niemcy przenoszą się ze swymi 6 maszynami Tornado z Incirlik do jordańskiej bazy lotniczej Asraq.

Opublikowano: 07.06.2017 23:36. Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 00:06.
Autor: Eli Barbur
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

STARAM SIĘ GADAĆ DO RZECZY.
Opublikowałem powieści „ GRUPY NA WOLNYM POWIETRZU ” (Świat Literacki, W-wa 1995 i 1999) i „ STREFA EJLAT ” (Sic!, W-wa 2005); tom opowiadań ” TEN ZA NIM ” (Świat Literacki, W-wa 1996); ” WZGÓRZA KRZYKU” (Świat Literacki, W-wa 1998) - zbiór reportaży i wywiadów zamieszczanych w latach 90. w GW i tygodniku Wprost; „WŁAŚNIE IZRAEL” (Sic!, W-wa 2006) - wywiad-rzeka o Izraelczykach.  “ TSUNAMI ZA FRAJER. Izrael - Polska - Media” (wyd. Sic!, W-wa 2008) - zbiór felietonów blogowych, zamieszczanych w portalach: wirtualnemedia.pl i salon24.pl.; פולין דווקא (Właśnie Polska)- reportażowa opowieść o Polsce z rozmowami o kulturze - Jedijot Sfarim, Tel Awiw 2009; WARSZAWSKI BEDUIN (Aspra-Jr, W-wa 2012)- biografia Romana Kesslera. @ ZDZICHU: WITH A LITTLE HELP OF HUMAN SHIELDS. Spiro Agnew: The bastards changed the rules and didn’t tell me. I LOVE THE SMELL OF NAPALM IN THE MORNING (Apokalipsa teraz). "Trzeba, żeby pokój, w którym się siedzi, miał coś z kawiarenki" (Proust). MacArthur: Old soldiers never die; they just fade away. Colombo: Just give me the facts. "Fuck the Cola, Fuck the Pizza, all we need is Slivovica". Viola Wein: Lokomotywa na Dworcu Gdańskim nie miała nic wspólnego z wierszem Juliana Tuwima.
FUCK IT! AND RELAX (John C. Parkin) free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Trump samemu nie daje rady i musi zabiegać o poparcie mainstreamu GOP - dlatego przecież...
  • Gdyby lewactwo sprzymierzało się z dżihadystami przeciw Polsce, jak w przypadku Izraela - to...
  • To by się Pan zapewne podzielił swoimi zapatrywaniami na ten globalny problem.

Tematy w dziale Polityka