151 obserwujących
1555 notek
2452k odsłony
805 odsłon

BEZ SZYKAN NIE DA RADY.

Wykop Skomentuj12TELAWIW OnLine: Mnożące się ostatnio zamachy terrorystyczne IS – w Manchesterze, Londynie, a także najnowszy w Teheranie – potwierdzają przewidywania, że spodziewana niebawem likwidacja samozwańczego kalifatu w Iraku/Syrii nie zakończy wojny z tą ohydną zarazą cywilizacyjną.

@

Najnowsza eskalacja terroru wskazuje, że IS - w przewidywaniu nieuniknionej kasacji kalifatu - przygotował sobie całkiem niezłą infrastrukturę, nie tylko zresztą w Europie, lecz także w innych częściach świata. Tymczasem w Eurolandzie nie sprawdzają się żadne katastroficzne scenariusze, że fala terroru doprowadzi do przejęcia władzy przez ksenofobiczne naziolstwo. To jednak z kolei, prawem dziwnego paradoksu, osłabia szanse nawyrzeczenie się szczytnych zasad humanitarnych, bez czego zwalczyć terroru się nie da. Chodzi o penetrację islamskich slumsów migranckich, podsłuchy, inwigilację internetową, wymuszanie zeznań itp. szykany. Najświeższym dowodem, że bez tego nie da rady, jest wczorajszy zamach pod Notre Dame, gdy Arab po studiach dziennikarskich w Szwecji, chciał zarąbać policjanta młotkiem, jak nie przymierzając kiedyś Paramonow w peerelu.

image
FOTA DNIA: W UK takie coś wykwitło na słynnym klifie w Dover (32 km od Francji) przed czwartkowymi wyborami; natomiast Banksy oferuje za friko mailem swój najnowszy rysunek tym, którzy nie zagłosują na Torysów.


TELAWIW OnLine: W Teheranie atak terrorystyczny IS – z udziałem samobójców - na parlament i mauzoleum Chomeiniego w centrum i na południu miasta; bilans ofiar - 12 zabitych i 42 rannych. Horda IS prawie od razu przyznała się do zamachu. Izraelczycy oceniają, że sunnicki IS odpowiada w ten sposób na odcięcie zachodniego Mosulu od granicy iracko-syryjskiej przez milicję szyicką „Haszd al-Szaab” wspieraną przez Teheran. Jest to pierwsza tego typu akcja terrorystyczna IS w Iranie, do którego dotychczas tej hordzie nie udawało się przeniknąć.


TELAWIW OnLine: UWAGA – Kurdystan (KRG) ogłosił, że 25 września w tym autonomicznym obfitującym w ropę naftową regionie kurdyjskim w północnym Iraku 25 września odbędzie się referendum niepodległościowe, a 6 listopada wybory parlamentarne. Praktycznie oznacza to, że Kurdystan ostatecznie oderwie się od Iraku, który i tak zresztą, podobnie jak Syria i Libia, jest już od dobrych paru lat państwem upadłym istniejącym tylko na papierze.


TELAWIW OnLine (flesze): Wg Trumpa środowy zamach IS w Teheranie wykazał, że „Iran sponsorujący terroryzm sam pada jego ofiarą” @ USA – chcąc rozładować konflikt Saudii z Katarem – sugerują, że Rosja podpuściła Saudów fejkami w domenach Dohy @ MailOnline: Ukrywają przed nami, kim byli rzeźnicy z London Bridge, żeby nie ujawniać własnej niewydolności @ Rzecznik rządu Macrona oznajmił, że Arab, który chciał zabić policjanta pod Notre Dame – „nie zdradzał objawów radykalizacji” @ Wkurzeni na Erdogana Niemcy przenoszą się ze swymi 6 maszynami Tornado z Incirlik do jordańskiej bazy lotniczej Asraq.

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka