Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
4 obserwujących
147 notek
127k odsłon
201 odsłon

Tomasz Grodzki + sądownictwo

Wykop Skomentuj5

Odkąd opozycja przejęła Senat było do przewidzenia że stanie się on tzw. rządem alternatywnym. Senat za wszelką cenę stara się spowalniać proces legislacyjny, ma 30 dni na rozpatrzenie ustawy a pod koniec tego terminu je odrzuca. Choć to i tak najmniejsze zmartwienie.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykorzystuje swoją pozycję (jest trzecią osobą w państwie) do donoszenia na Polskę, spotyka się z przedstawicielami innych krajów, zaprasza Komisję Wenecką, tym samym prowadząc własną politykę zagraniczną. Jest to łamanie konstytucji, gdyż polityką zagraniczną zajmuje się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, oprócz tego z przedstawicielami innych krajów mogą spotykać się premier i prezydent. Marszałek Senatu może spotykać się z przedstawicielami innych krajów tylko wtedy kiedy konsultuje to z rządem. Tymczasem z Polski mamy dwugłos; można odnieść wrażenie że Senat stał się rządem alternatywnym.

Sam Tomasz Grodzki ma osobiste kłopoty. Coraz więcej osób oskarża go o branie łapówek w zamian za operację gdy był dyrektorem szpitala w Szczecinie. Pojawiło się tak dużo zarzutów że pojawiły się głosy że powinien podać się do dymisji. Jeśli zarzuty potwierdziłyby się to oznaczałoby to że Grodzki popełnił przestępstwo. Trzecia osoba w państwie powinna być nieskazitelna, osób zarzucających korupcję Grodzkiemu jest tak dużo że wydaje się że rzeczywiście może być coś na rzeczy.

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ustawy dyscyplinującej sędziów. Chodzi o to żeby sędziowie nie organizowali buntu przeciwko państwu polskiemu np. orzekali kto jest sędzią a kto nie, gdyż konstytucja określa że takie prawo ma prezydent, to on wyznacza sędziów po opinii KRS-u. 18 stycznia Senat odrzucił ustawę, natomiast wczoraj Sejm odrzucił quasi-veto Senatu i ustawa trafiła na biurko prezydenta Andrzeja Dudy choć jego podpis wydaje się być formalnością. Podobne prawo funkcjonuje już w wielu krajach Unii Europejskiej; choć wydaje się że sytuacji w sądownictwie jeśli chodzi o szybkość rozpraw nie poprawi to jednak wprowadza pewny porządek, który powinien być respektowany.

W międzyczasie wczorajszego dnia Sąd Najwyższy orzekł że nowi członkowie KRS a także tzw. izba dyscyplinarna nie mogą już orzekać. SN wydał wyrok choć dzień wcześniej Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok zakazujący posiedzenia Sądu Najwyższemu. Ewidentnie zatem mamy w polskim sądownictwie dwuwładze co jest niepokojące, gdyż obywatel nie będzie wiedział czy jego wyrok będzie mógł być kwestionowany czy nie. Warto wspomnieć że totalna opozycja uznała nowo wybrany KRS, gdyż Senat będący w ich posiadaniu wybrał własnych członków do KRS pomimo że wcześniej mówili że jest nielegalny

Już teraz jest chaos, natomiast w przyszłości gdy PiS prędzej czy później utraci władze obecne wyroki przez sędziów wskazanych przez nową KRS będą uznawane za nielegalne a sędziowie wyrzucani i powstanie jeszcze większy chaos niż teraz.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka