Prawda bez politpoprawności
Mówię prawdę o wydarzeniach w Polsce i na świecie
3 obserwujących
130 notek
108k odsłon
219 odsłon

Zakaz organizacji marszu narodowców przez Trzaskowskiego. Demokracja jest zagrożona

Wykop Skomentuj12

Wczoraj prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał przemarszu Marszu Suwerenności 1 maja organizowanego przez środowiska narodowe. Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki zapowiedział że skieruje decyzję do sądu i nie dostosuje się do zakazu.

Niestety zarząd Ratuszu warszawskiego pokazuje że nie ma miejsca dla osób o odmiennych poglądach politycznych, demokracja jest zagrożona gdyż nie można nazywać demokracją sytuacji gdy odmawia się jakiejś grupie manifestowania z powodu poglądów politycznych. Decyzja Trzaskowskiego jest również niezgodna z konstytucją, która zapewnia wolność zgromadzeń niezależnie od poglądów politycznych.

Podobnie prowokacyjna decyzja była w listopadzie 2018 gdy odchodząca w niesławie Hanna Gronkiewicz-Walz zakazała organizacji Marszu Niepodległości, wtedy rząd przejął organizację Marszu i przypisał sobie zasługi w jego organizacji.

Sytuacja pokazuje w jakim kierunku stacza się Warszawa pod przywództwem skrajnego lewaka Rafała Trzaskowskiego, zakazuje się patriotycznych marszy, za to czerwcowa Parada Równości będzie miała patronat prezydenta miasta. Wcześniej Trzaskowski doprowadził do rekomunizacji Warszawy przywracając komunistyczne nazwy ulic, wprowadzając tramwaj różnorodności czy najbardziej kontrowersyjna decyzja z podpisaniem karty LGBT+ która wprowadza demoralizację dzieci do szkół.

W Warszawie pod obecnym zarządem nie ma miejsca dla marszy patriotycznych, miejmy nadzieję że sąd uchyli decyzję Trzaskowskiego, a nawet jeśli tak się nie stanie to marsz i tak się odbędzie

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka