z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków. Zapraszam wszystkich chętnych do publikacji swoich utworów, często zapomnianych w przepastnych szufladach...
1 obserwujący
668 notek
85k odsłon
55 odsłon

Demokracja - tak, wypaczenia - nie!!!

Wykop Skomentuj2

Socjalizm - tak, wypaczenia – nie!!!

Coraz mniej ludzi pamięta, że pierwsza „Solidarność” w końcówce sierpnia 1980 roku uzyskała wielkie społeczne poparcie m.in. a może przede wszystkim na fali hasła „Socjalizm – tak, wypaczenia – nie”. To hasło funkcjonowało do roku 90.

Czas więc na kolejne hasło:

Demokracja - tak, wypaczenia - nie!!!

To bowiem, co dzieje się za "sprawstwem kierowniczym" ugrupowania niosącego na swoich sztandarach hasło "Prawo i Sprawiedliwość", przerasta już wypaczenia PZPR w obłudzie zawartej pomiędzy słowem, a czynem.

Populistyczne hasła z kampanii wyborczej o sposobie sprawowania władzy, wzmocnione, bo oparte o tradycję chrześcijańską państwowości polskiej, tym bardziej ukazują prawdziwie fałszywą, PiS-owską twarz tworzącą IV RP.

PZPR bowiem otwarcie przeciwstawiała się Kościołowi i wszelkiej religii, natomiast faryzeusze spod znaku PiS i dzisiejszej hierarchii Kościoła w Polsce, niszczą nie tylko samą religię swoim zaprzaństwem, ale i przy okazji więzy społeczne, na których przecież opiera się każde państwo.

Przykładów na takie właśnie oceny sytuacji w Polsce jest już nazbyt wiele, aby je tutaj przedstawiać po kolei. Poczynając od sprzeniewierzaniu się zapisom konstytucyjnym zarówno prezydenta, jak i parlamentu - a kończąc na obecnie dziejącej się aferze z wykorzystywaniem floty powietrznej do celów prywatnych marszałka Sejmu.

Były minister Drzewiecki w pewnym sensie wyprzedził czas swoim powiedzeniem, że Polska przypomina mu dziki kraj ..

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale