0 obserwujących
21 notek
13k odsłon
478 odsłon

Marsz Pamięci w Poznaniu

Przemarsz ulicą Półwiejską
Przemarsz ulicą Półwiejską
Wykop Skomentuj4

Poznański Klub Gazety Polskiej zorganizował uroczystości 16 miesięcznicy Tragedii Smoleńskiej. Uroczystości poprzedził VI Marsz Pamięci, który przeszedł ulicami miasta Poznania od Starego Browaru, przez Stary Rynek pod Pomnik Katyński. W spokojnej atmosferze ponad 200 uczestników marszu protestowało przeciw polityce rządzących Polską nieudaczników. Uczestnicy podziękowali policji za sprawne zabezpieczenie marszu. Dalsze uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Katyńskim, gdzie blisko 450 osób pod przewodnictwem kapelana Solidarności ks.Tadeusza Magasa modliło się za dusze ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki i 94 osób Im towarzyszących.
Zebrani wysłuchali apelu oraz wzruszających wierszy autorstwa o.Henryka Kałuży. Po złożeniu kwiatów i zniczy uroczystości zakończyły się odśpiewaniem Boże Coś Polskę.                                                                                  

Zenon Torz - przewodniczący Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej zaprosił na otwarcie Wystawy Smoleńskiej "Prawda i Pamięć" w Mosinie. Wystawa w Mosińskim Domu Kultury otwarta będzie do 15 sierpnia w godz. od 10:00-16:00. Uroczyste otwarcie jutro (12 sierpnia) o godz. 17:00. To kolejna okazja, po dwóch edycjach w Poznaniu, do obejrzenia wystawy ocenzurowanej w Parlamencie Europejskim.

Więcej o wystawie TUTAJ

(zdjęcia z Marszu - H.Brzozowski)

 

RELACJA FILMOWA Z MARSZU

 

 

Zobacz galerię zdjęć:

Marsz przechodzi przez Stary Rynek, w tle widać ratusz Z ul. I. Paderewskiego na Plac Wolności Uczestnicy Marszu zbliżają się do Pomnika Katyńskiego,   w tle Pomnik Poznańskiego Czerwca'56 Kapelan Solidarności ks.Tadeusz Magas   
Z lewej - Zenon Torz, przewodniczący Poznańskiego Klubu Gazety Polskiej Czytanie poezji o. Henryka Kałuży SVD, Misjonarza Werbisty Uczestnicy Marszu i uroczystości pod Pomnikiem Katyńskim Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem +6 zdjęć +7 zdjęć
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale