Współpraca powinna być dobrowolna. Ponieważ nikt do tej pory współpracy nie zaoferował muszę ją trochę wymusić.
Jak wyliczyć odpychanie elektrona na powłoce walencyjnej przez oddziaływanie silne jądrowe.
Powłoka walencyjna wodoru pokaże nam odległość na której zaczyna się odpychanie elektronu. Należy pamiętać że elektron ten jest nieco poniżej ponieważ działa na niego siła dodatnia protonu.
Powłoka walencyjna helu jest nieco bliżej możemy wyliczyć o ile drugi proton przyciągną powlokę i spróbować wyliczyć działającą na nią siłę. Następnie należy sprawdzić czy neutron ma tu jakieś znaczenie poprzez sprawdzanie wielkości różnych izotopów helu. Atom Litu pokarze nam w jaki sposób siła odpychania jądra i elektrony na pierwszej powłoce odpychają powlokę drugą. Atom berylu pokarze nam jak silne jest odpychanie drugiej powłoki. Atom boru pokaże nam jak orbital p wpływa na przyciąganie powłoki walencyjnej może tu być niespodzianka. Później zostaje zbadanie orbitali d i f.
Zebrane powyżej informacje pozwolą wyliczyć gdzie znajdują się poszczególne powłoki i jak na siebie oddziałują.
Wracamy do atomu wodoru. Musimy teraz wyliczyć jak rozkłada się siła odpychania elektronu od jądra w zależności od odległości w przestrzeni 1D. Następnie wyliczamy potencjał jądra Będzie w niego wchodził odległość od środka równowagi moment pędu i być może jego spin w przestrzeni 3d.
Nic prostszego:)
Tu nie trzeba wielkich pieniędzy tylko trochę chęci i trochę wiary no i umiejętności. Jest szansa że pierwszy który wyprowadzi ten wzór zyska nieśmiertelność. Jego nazwisko będzie przy tym wzorze. Wyścig start
Jeżeli nie chcesz się tu ujawniać podaje mój zapasowy emil czarodziej_snow@gazeta.pl możesz liczyć na moją prywatność. Nie wchodzę tam zbyt często dlatego moge odpowiedzieć dopiero po paru dniach.
Pozdrawiam
Inne tematy w dziale Technologie