Blog
zrozumieć przestrzeń
slej
slej Człowiekiem ciekawym życia
5 obserwujących 90 notek 59003 odsłony
slej, 7 kwietnia 2017 r.

Dlaczego Fizycy nie chcą widzieć oczywistych i prostych rozwiązań?

539 11 1 A A A

    Poniższy tekst stanowi konkluzje nad ignorowaniem moich rozwiązań do jakich doszedłem próbując lepiej zrozumieć zachowanie swobodnie obracającej się bryły sztywnej. Według obecnych opinii świata Fizyki, mechanika obrotu bryły sztywnej jest w pełni poznana i nie ma tam nic nowego. Śmiem się z tym twierdzeniem nie zgodzić. Owszem obecna fizyka potrafi opisać zachowanie się bryły sztywnej, jednak nie potrafi nic powiedzieć o przyczynach charakterystycznego dla niej ruchu. Owszem obecna Fizyka potrafi powiedzieć jak się bryła obróci ale nie ma odpowiedzi na pytanie dlaczego obraca się tak a nie inaczej.


    Trochę teraz ponarzekam ale bardzo ważne jest aby zrozumieć dlaczego obecna Fizyka nie widzi oczywistych i tak prostych rozwiązań.

     Moje przekształcenia wzorów Eulera opisujące ruch bryły sztywnej są niezwykle proste i zapewne mógłby je dokonać licealista a może nawet gimnazjalista, gdyż poziom wiedzy z tych szkół wystarczy by je zrozumieć. Dlaczego więc żaden Fizyk wcześniej tego nie zauważył? Problem nie polega na skomplikowanym rozumowaniu a na szokujących z punktu widzenia Fizyki wniosków, które jeżeli okazały by się że są prawdziwe pokazały by że niektóre fundamenty Fizyki które obecnie uważa się za doskonałe, nie są kompletne. Jeżeli w fundamentach Fizyki jest coś co człowiek do tej pory nie dostrzegał wymusi to sprawdzenie wszystkiego co na tych fundamentach stoi. Całą Fizykę należało by sprawdzić od nowa czy brakujący element nie powoduje mylnych interpretacji. To nie jest tak że Fizycy nie umieją tego dostrzec to co ja zauważyłem, Fizycy nie chcą tego zobaczyć i o tym słyszeć, gdyż jeżeli mam racje to wstrząśnie to rzeczywistością w jakiej Fizycy żyją.

     Powiecie że „buńczuczne słowa”, ja na to odpowiem tak: ani ja ani nikt inny nie ma wpływu na to jak bryła sztywna się zachowuje, jako człowiek mogę ją zrozumieć i opisać ale nie mogę zmienić jej zachowania, wszyscy Fizycy razem wzięci też nie mają takiej możliwości. Jeżeli mam racje to ignorowanie mnie nie zmienia zachowania bryły sztywnej, jeżeli racji nie mam to choćby wszyscy Fizycy świata mi pomagali nic to nie da.

     Problem jaki za chwilę poruszę wymaga rzetelnej, naukowej i obiektywnej weryfikacji. Bezproduktywna jest intuicyjne szacowanie że to niemożliwe i debatowanie nad moją osobą jako autora tego pomysłu, bo jest to nieistotne.

     Co ja na to poradzę że nie było mi dane zostać Fizykiem ale mimo to zauważyłem moment siły w równaniach Eulera? Z tego momentu siły można wyliczyć działającą siłę. W wahadle stożkowym siła ta zgadza się dokładnie ze składową pionową siły dośrodkowej. Co prawda siłę dośrodkową należy wyliczyć moją metodą a nie tą co jest w podręcznikach ale udowodnijcie mi że moja metoda jest błędna:)

     Rozesłałem około 300 maili z opisem mojego pomysłu do pracowników naukowych większości Polskich uczelni technicznych. Dostałem tylko cztery odpowiedzi i wywiązały się z tego jedynie dwie ogólne dyskusje, które jednak jak na razie nic konkretnego nie dały. Wielu Polskich naukowców narzeka że w Polsce nie ma innowacyjnych pomysłów które można by rozwijać, jednocześnie kiedy postawić im się przed nosem całkiem nowe rozwiązania to pozostają oni na nie ślepi. Lepiej narzekać że nie da się nic nowego zrobić aniżeli wziąć się do roboty i coś nowego spróbować zrobić.


Czego Fizycy dostrzec nie chcą?


Mamy prostą zależność


M = Iɛ =Iω2


moje przekształcenie wzorów EuleraIxɛx = Iyωyωz – Izωzωy = Mx

Iyɛy = Izωzωx – Ixωxωz = My

Izɛz = Ixωxωy – Iyωyωx = Mz


     Rozmawiałem już z kilkunastoma dobrymi Fizykami i to co mnie zdziwiło to że każdy z nich twierdzi że człon Iyωyωz na pewno nie jest momentem siły, czyli M mimo że M=Iωω. Jeżeli nie jest to M to ja zadaje pytanie, co to jest? Oczywiście nikt na to pytanie odpowiedzieć nie chce.

     Przedstawiam jeszcze poniżej efekt Dzanibekova i wykres prędkości kątowych na osiach głównych bryły sztywnej podczas tego efektu, zamieszczone na blogu Profesora Jadczyka (link poniżej) który obecnie tym problemem się zajmuje.
image


http://arkadiusz.jadczyk.salon24.pl/718481,efekt-motyla-fiknie-czy-nie-fiknie


     Na wykresie ewidentnie widać że wykres prędkości kątowych nie są funkcjami liniowymi, czyli ewidentnie mam do czynienia z przyspieszeniami kątowymi ɛ. Fizycy twierdzą że nie ma tam żadnych przyspieszeń kątowych ani momentów siły bo według obecnej wiedzy jest to niemożliwe ale przedstawione przeze mnie fakty twierdzą inaczej, że w obrocie bryły sztywnej są wewnętrzne momenty sił powodujące przyspieszenia kątowe. Dla świata Fizyki taki wniosek to herezja i na nic dowody eksperymentalne.

     Przyznam że bardzo mnie irytuje takie zachowanie świata Fizyki, to oni mają tytuły naukowe i to oni decydują co jest czym. Jeżeli stwierdzą że Iyωyωz to nie M, to temu kto twierdzi inaczej pozostaje jedynie przytaknąć, jednak ja twierdzę że przyroda nie za bardzo się przejmuje co o niej sądzą ludzie i rządzi się swoimi prawami od ludzkich niezależnie.

Opublikowano: 07.04.2017 14:52.
Autor: slej
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Wiem że nic nie wiem a to już coś

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • mcint1 "Ja, Slej, uważam, że druga zasada dynamiki Newtona nie musi być prawdziwa i to...
  • mcint1@ "Twoje podejście jest właśnie całkowicie niestandardowe i jego niestandardowość...
  • jerraz21 Wystarczy już tego. miarka się przebrała. Wiele komentarzy jest w stosunku do mnie...

Tematy w dziale Technologie