slej slej
186
BLOG

Przyspieszenia punktu podczas obrotu BS

slej slej Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 8

     Niestety z powodu braku czasu informacje tutaj zawarte nie zostały sprawdzone, możliwość wystąpienia błędów.

     Mając już prędkości, bez problemów uzyskujemy przyspieszenia całkowitego ac=(v1-v0)/dt. Następnie liczymy kąt alfa

<av pomiędzy wektorami prędkości i przyspieszenia. Przyspieszeniem liniowym jest cosalfa*ac a przyspieszeniem prostopadłym (w uproszczeniu dośrodkowym) sinalfa*ac. Kwestia tecniczna jak to zaprogramować i mamy wizualizacje przyspieszeń punktów podczas efektu Dżanibekowa.



Kąty pomiędzy

image



składowe przyspieszeń.

image



    Masa na x=2, a na y=1, czyli siły działające na punkty to F=ma. Kwestia techniczna jak na podstawie tych sił wyznaczyć momenty sił i zrobię to w najbliższym czasie.


    Ciekawe kiedy Polscy Fizycy przebudzą się ze snu, przestaną się wymądrzać czy dąsać i czy w ogóle się to stanie. Nowe rozwiązania, nowe możliwości, rozwój i nowe urządzenia, trzeba tylko wziąć się za to na poważnie i profesjonalnie to opisać, a następnie profesjonalnie zweryfikować. Wielka szansa dla Polskiej Nauki by jako pierwsi wyspecjalizować się w tej dziedzinie, tylko czy Polacy umieją taką szanse wykorzystać, czy dalej będą się temu biernie przyglądać i czekać aż ktoś z zachodu to rozwinie, a potem będzie narzekanie że w Polsce nie ma innowacyjności, pozostanie jedynie się chwalić że to Polak jako pierwszy to przedstawił.


slej
O mnie slej

Wiem że nic nie wiem a to już coś

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie