To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
747 notek
379k odsłon
293 odsłony

Eksperci Donalda Trumpa mają nowe propozycje dotyczące obniżki podatków...

Wykop Skomentuj29

Eksperci Donalda Trumpa mają nowe propozycje dotyczące obniżki podatków

Steve Moore (jest rzecznikiem ekonomicznym kampanii Trumpa 2020 roku) twierdzi w „Washington Times”, że nadszedł czas na dalsze obniżki podatków.


Steve Moore wymienia kilka dobrych pomysłów, takich jak niższe krańcowe stawki podatkowe, niższe obciążenie podatkowe zysków kapitałowych, ochrona większych oszczędności przed podwójnym opodatkowaniem i umożliwienie pracownikom przeniesienia części podatków od wynagrodzeń na osobiste konta emerytalne.


Oto szczegóły kilku praktycznych pomysłów, które mogłyby pomóc gospodarce USA i przyniosłyby korzyści Amerykanom z klasy robotniczej:


1) Wolne od podatku rachunki oszczędnościowe.

 Adam Michel, wpadł na pomysł, który pozwoliłby Amerykanom o dochodach poniżej 150 000 USD na odliczenie 10 000 USD każdego roku od dochodu podlegającego opodatkowaniu, jeśli zainwestują pieniądze w oszczędności. Zwiększyłoby to oszczędności krajowe, zapewniłoby większą pulę pieniędzy na inwestycje i pozwoliłoby milionom Amerykanów na posiadanie większej ilości oszczędności.

Biorąc pod uwagę fakt, że większość rodzin z klasy średniej ma bardzo niski poziom oszczędności, to również spowodowałoby akulturację Amerykanów, którzy co roku gromadząc więcej pieniędzy dostrzegliby, jak siła odsetek procentowych podnosi ich bogactwo w ciągu całego życia.


2) Obniżenie stawki podatkowej dla klasy średniej do 15 procent.

Jest to pomysł dyrektor Narodowej Rady Gospodarczej Larrego Kudlowa. Obniżenie stawki z 22 do 15 procent dla osób w średnim przedziale dochodowym, co stanie się zachętą do pracy dla milionów rodzin, jednocześnie pozwoli ludziom zachować większe zarobki.


3) Rolowanie zysków kapitałowych.

Zmieniłoby to sposób opodatkowania zysków kapitałowych. Obecnie, jeśli posiadasz akcje takie jak IBM i chcesz je sprzedać z zyskiem, powiedzmy, 50 000 USD, ale bierzesz te zyski i kupujesz akcje Ubera, musisz zapłacić prawie 24-procentowy podatek od 50 000 USD. Ale wszystko, co zrobiłeś, to tylko zmiana układu portfela akcji; tak naprawdę nie osiągnąłeś zysku w dochodach, który możesz wydać.

To perwersyjnie blokuje inwestycje, ponieważ ludzie pozostają przy starych akcjach i unikają inwestowania w nowe spółki typu start-up, aby uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Zgodnie z tą propozycją „rollover” zyski kapitałowe zostałyby wypłacone tylko wtedy, gdy pieniądze zostaną całkowicie wycofane z rynku akcji.


4) Konta prywatne dla zabezpieczenia społecznego.

Zezwalaj pracownikom na przekazywanie niewielkich, być może 2% - podatków od wynagrodzeń na prywatne i osobiste konto emerytalne. Rachunki te byłyby inwestowane w fundusze indeksowe wszystkich akcji. Pozwoliłoby to na znacznie wyższe zwroty z tych pieniędzy w porównaniu z konwencjonalnymi ubezpieczeniami społecznymi. Pozwoliłoby to każdemu uczestniczącemu Amerykaninowi, w tym dziesiątkom milionów pracowników płacy minimalnej, stać się akcjonariuszami i posiadaczami wyższego zabezpieczenia.

Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka