To i owo
Przez poznanie do poznania...
14 obserwujących
446 notek
146k odsłon
221 odsłon

Izrael bezpieczny jak nigdy….

Wykop Skomentuj8

Izrael bezpieczny jak nigdy….


IDF zademonstrował „przełom” w obronie laserowej co zmieni strategiczną rzeczywistość Izraela, cieszę się, że obywatele Izraela są bezpieczniejsi podobnie jak obywatele Polski z powodu obecności baz US Army w Polsce…

Nowy system laserowy, który jest znacznie tańszy niż system Iron Dome, został zbudowany do przechwytywania zagrożeń RAM (rakieta, moździerz i artyleria), dronów i pocisków przeciwpancernych. 
https://www.israelhayom.com/2020/01/09/israels-laser-defense-breakthrough-could-alter-strategic-reality/


Dyrekcja ds. Badań i rozwoju Ministerstwa Obrony ujawniła w 75 rocznicę przywracania godności Żydom z Europy (w miejsce obozowych numerów wróciły nazwiska przodków i imiona nadane przez rodziców) przełom w technologii laserowej, mówiąc, że ma uzupełnić krajowy system antyrakietowy Iron Dome.

Nowy system laserowy został stworzony do przechwytywania zagrożeń rakietowych, moździerzowych i artyleryjskich, powietrznych dronów i pocisków przeciwpancernych. W nadchodzących miesiącach przejdzie testy, których celem będzie uruchomienie go w ciągu półtora roku.

Nową technologię odsłonił  Gen. Yaniv Rotem, który powiedział, że zmieni to zdolność Izraela do strategicznej obrony.

„Wkraczamy w nową erę wojen energetycznych w powietrzu, na lądzie i morzu. Inwestycje w badania i rozwój poczynione w ostatnich latach przez Ministerstwo Obrony sprawiły, że Izrael jest jednym z wiodących krajów w dziedzinie energetyki systemów laserowych. W ciągu roku 2020 przeprowadzimy demonstrację naszych możliwości ”- powiedział Rotem.

Laserowe przechwytywanie, jest ciche i niewidoczne, oparte jest na technologii lasera elektrycznego, a nie na laserach chemicznych używanych dotychczas.

Koszt jest mniejszy niż 10 szekli (około 3,50 USD) za przechwycenie, w przeciwieństwie do Iron Dome, która kosztuje około 170 000 szekli (49 000 USD) za przechwycenie.

W wyniku przełomu technologicznego Ministerstwo Obrony uruchomiło trzy programy rozwoju wysokoenergetycznych laserowych systemów demonstracyjnych we współpracy z przemysłem obronnym, Rafaelem i Elbit Systems…

Element systemu, nazwany Light Blade, jest zdolny do walki z zapalającymi balonami i latawcami, które w ciągu ostatnich dwóch lat wywoływały niezliczone pożary w społecznościach sąsiadujących z południową granicą Izraela, a także z dronami.

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale