To i owo
Przez poznanie do poznania...
14 obserwujących
497 notek
179k odsłon
280 odsłon

Sztab Bloomberg zabiega o wyborców z grupy Afroamerykanów…

Wykop Skomentuj13

Sztab Bloomberg zabiega o wyborców z grupy Afroamerykanów…


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1019492,wajchowy-w-usa-stawia-w-wyborach-prezydenckich-2020-roku-na-michaela-bloomberga


W sztabie Bloomberga pojawili się znani eksperci w tym wykładowcy renomowanych amerykańskich uczelni. Do wspierania ustawiła się kolejka hollywoodzkich celebrytów, niektórzy pytają w mediach, co mają robić… 

Z algorytmów ekspertom wyszło, że kluczem sukcesu Bloomberga jest przejęcie czarnych wyborców.

image


Ponieważ poprzednie komentarze byłego burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga popierające stop-and-frisk (program „stop-question-and-frisk” lub „stop-and-frisk” w Nowym Jorku to praktyka Departamentu Policji w Nowym Jorku polegająca na tymczasowym zatrzymywaniu, przesłuchiwaniu, a czasem przeszukiwaniu cywilów i podejrzanych na ulicy w poszukiwaniu broni i kontrabandy) są publikowane w Internecie przez krytyków Bloomberga, gdzie policja przekraczała swoje uprawnienia szczególnie wobec Afroamerykanów.

Bloomberg rozpoczął zabiegi o pozyskanie tej grupy wyborców. Nowe sondaże pokazują, że jego kampania prezydencka znajduje coraz większe poparcie wśród czarnych wyborców. Bloomberg jest obecnie drugim najpopularniejszym kandydatem Demokratów wśród czarnych wyborców, zgodnie z nowym sondażem Uniwersytetu Quinnipiac opublikowanym w poniedziałek, a jego poparcie skoczyło do 22% z 7% pod koniec ubiegłego miesiąca.

Odpowiada to znacznemu zmniejszeniu liczby czarnych wyborców popierających byłego wiceprezydenta Joe Bidena, który obecnie pokonuje Bloomberga w poparciu dla czarnych o pięć punktów procentowych.

Ten trend może wydawać się dziwny, biorąc pod uwagę, że Bloomberg to były Republikanin, który dostał poparcie jednej czwartej czarnych wyborców, w swojej ostatniej kampanii na burmistrza NY. I chociaż jego historia agresywnych działań policyjnych w społecznościach czarnych i latynoskich może nie być szeroko znana poza Nowym Jorkiem, niedawna kontrowersja wokół wideo przemówienia, które Bloomberg wygłosił w Instytucie Aspen w 2015 r. w obronie tego zapisu, może doprowadzić do większej liczby problemów.

„Dziewięćdziesiąt pięć procent twoich morderstw, morderców i ofiar morderstw pasuje do jednego MO”, powiedział na wideo. „Możesz po prostu wziąć opis i Xerox i przekazać go wszystkim glinom. Są to mniejszości męskie (w różnym wieku) Od 15 do 25. ” - Bloomberg.

W czwartek Bloomberg przeprosił za te (rasistowski) komentarze, mówiąc: „Po prostu nie tak myślę i nie odzwierciedla to tego, co robię na co dzień”. Początkowo przeprosił za wsparcie „stop-and-frisk” tuż przed rozpoczęciem swojej kampanii w listopadzie ubiegłego roku, choć bronił tej praktyki zaledwie 10 miesięcy wcześniej.

Wkrótce po tym, jak wideo zaczęło krążyć, Rep. (przedstawiciel Izby Reprezentantów) Gregory Meeks, który jest przewodniczącym Partii Demokratycznej Hrabstwa Queens, dołączył do dwóch innych członków Kongresowego Czarnego Klubu, aby oficjalnie poprzeć Bloomberga.

Poza swoim stanem Bloomberg zebrał aprobatę ze strony czarnoskórych urzędników, w tym burmistrzów Michaela Nuttera z Filadelfii, Latynosów z San Francisco i Michaela Tubbsa z Stockton w Kalifornii oraz Rep. Bobby Rusha z Illinois, który był członkiem Czarnych Panter.

„Dla społeczności Afroamerykanów to dwie rzeczy: jedna, pokonanie Trumpa, i druga, postęp i sukces, że podziwiamy ludzi, którzy odnoszą sukcesy” - Meeks (współprzewodniczącym kampanii Mike for Black America National Leadership Council).

 Meeks zauważył, że Bloomberg może porównać swoje bogactwo wytworzone przez siebie z majątkiem Trumpa.

Były przedstawiciel Charlie Rangel z Harlemu również pochwalił pracę Bloomberga nad przemocą przy użyciu broni jako plus dla kandydata. Choć nadal entuzjastycznie wspiera Bidena, ale uważa Bloomberg za najlepszy drugi wybór. „Nikt, o kim myślę indywidualnie, nie zrobiłby więcej, aby spróbować zakazać nielegalnej broni, co dla większości z nas jest ważne” - powiedział w City & State.https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/916910,republikanski-sztab-wyborczy-donalda-trumpa-przygotowuje-przejecie-elektoratu-w-duzych-miastach....

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka