To i owo
Przez poznanie do poznania...
29 obserwujących
784 notki
419k odsłon
  518   0

Trochę o gabinecie Joe Bidena…

Trochę o gabinecie Joe Bidena…

To najbardziej zróżnicowany gabinet w historii USA.

Jeśli wszyscy kandydaci będą zatwierdzeni, to gabinet prezydenta Joe Bidena będzie najbardziej zróżnicowany rasowo i etnicznie w historii USA.

Wśród kandydatów jest sześciu Afroamerykanów, czterech Latynosów, trzech Amerykanów pochodzenia azjatyckiego i jeden rdzenny Amerykanin. Połowa nominowanych to kobiety, nigdy wcześniej tak nie było.

 Osoby nominowane do gabinetu są również zróżnicowane pod względem religijnym. Podobnie jak prezydent elekt, większość - co najmniej ośmiu to katolicy. Ale nominowano również pięciu Żydów, dwóch czarnych baptystów….

Widać, że Joe Biden ma doświadczenie i zna zaplecze Demokratów. Otoczenie Bidena pewne działania wykonało na pokaz aby pozyskać lewemu skrzydłu Partii Demokratycznej. Ale zdaniem wielu analityków jest konkretny plan, który zaskoczy wszystkich. Konstrukcja władzy w USA złagodzi lewicową agendę, wiele spraw będzie zależało od 60 głosów w Senacie (Demokraci maja tylko 50).

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1104537,czy-joe-biden-bedzie-mial-wystarczajace-poparcie-kongresu

Przy wyborze składu gabinetu zwrócone uwagę na kryteria poprawnościowe (pod publiczkę goszystów) ale przede wszystkim na dwie rzeczy: kwalifikacje i doświadczenie.

W tej grupie jest spora grupa Żydów amerykańskich z dużym dorobkiem, niektórzy mogą powiedzieć o nad reprezentacji, ale czy ktoś inny miał lepsze kwalifikację?

Lewe skrzydło Partii Demokratycznej krytykuje w kuluarach za te nominację Joe Bidena…

Wszyscy Żydzi, których Biden powołał na najwyższe stanowiska w swojej nowej administracji od sekretarza stanu do prokuratora generalnego, to zróżnicowany przekrój amerykańskiego żydostwa, to ludzie z dużym dorobkiem naukowym.

Jak się patrzy na te nominację to przypomina to dwór Radziwiłłów…

Oto lista żydowskich nazwisk:

Anthony Blinken - sekretarz stanu, wieloletni doradca Bidena z obszernym życiorysem dyplomacji, jest pasierbem ocalałego z Holokaustu, którego historie ukształtowały jego światopogląd, a następnie decyzje polityczne, w tym na Bliskim Wschodzie. Trzyma się głównego nurtu demokratycznych poglądów na temat Izraela i powiedział we wtorek podczas przesłuchania potwierdzającego, że chce, aby Stany Zjednoczone ponownie przystąpiły do ​​porozumienia nuklearnego z Iranem i że skonsultuje się z Izraelem w sprawie polityki Iranu.

Myślę, że w tej kwestii Iran go sprowadzi na ziemię a Bibi Netanyahu mu wszystko wytłumaczy.

David Cohen, zastępca dyrektora CIA

Cohen, od dawna zaangażowany w sprawy i problemy żydowskie, zajmie stanowisko, które piastował za prezydenta Baracka Obamy. Nie wymaga potwierdzenia, co oznacza, że CIA Bidena ma czołowego eksperta w sprawach Iranu od pierwszego dnia.

Merrick Garland, prokurator generalny

 Garlandowi zablokowano możliwość przystąpienia do Sądu Najwyższego w ostatnim roku administracji Obamy. Teraz będzie wymagał zatwierdzenia przez Senat, aby zostać najlepszym prawnikiem w kraju. W swoim przemówieniu po nominacji wspomniał o swoich dziadkach, którzy uciekli przed antysemityzmem w Europie przed przybyciem do USA.

Avril Haines, dyrektor National Intelligence

Haines była zastępcą dyrektora CIA pod rządami Obamy i Biden podobno uważał ją za kierownika tej agencji. Jej matką była żydowska malarka Adrian Rappin (pierwotnie Rappaport), a jej nieżydowski ojciec napisał kiedyś w relacji o podróży z Hainesem do Izraela.

Ronald Klain, szef sztabu

Klain, wieloletni współpracownik Bidena, który był pierwszym głównym mianowaniem prezydenta elekta w listopadzie, był poprzednio szefem sztabu Bidena, kiedy był wiceprezydentem, oraz wiceprezydenta Al Gore'a. Utrzymywał więzi ze swoją synagogą z dzieciństwa w Indianapolis, gdzie nauczył się wielu fragmentów Tory do swojej bar micwy i mówił o swoim zaangażowaniu w wychowywanie żydowskich dzieci. Osobiście nauczał...

Eric Lander, dyrektor Biura ds. Nauki i Polityki Technologicznej

Lander, czołowy genetyk, będzie wymagał zatwierdzenia przez Senat po tym, jak Biden powołał go do rządu. Ma duży dorobek naukowy.

Rachel Levine, zastępca sekretarza zdrowia

Levine, wychowana w konserwatywnym żydowskim domu w Massachusetts, jest sekretarzem zdrowia Pensylwanii. Jest pierwszą znaną osobą transpłciową nominowaną na stanowisko wymagające zatwierdzenia przez Senat. Tu ja mam dylemat?

Alejandro Mayorkas, sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego

Mayorkas były zastępca sekretarza bezpieczeństwa wewnętrznego prezydenta Baracka Obamy, urodziła się na Kubie jako córka kubańskiego Żyda i rumuńskiej matki, która przeżyła Holokaust. Ściśle współpracował z grupami żydowskimi i często mówił o konkretnych zagrożeniach stojących przed amerykańskimi Żydami.

Anne Neuberger, dyrektor ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego Agencji Bezpieczeństwa Narodowego

Neuberger, ortodoksyjna Żydówka pochodząca z Brooklynu, uczyła się w szkołach ortodoksyjnych, pracuje w NSA od ponad dziesięciu lat. Pomogła w utworzeniu amerykańskiego dowództwa cybernetycznego i pracowała jako dyrektor ds. Ryzyka. To bardzo dobry wybór, liczy w pamięci szybciej niż komputer.

Wendy Sherman, zastępca sekretarza stanu

Sherman był głównym negocjatorem umowy nuklearnej z Iranem z 2015 r. i objął inicjatywę, opowiadania się za porozumieniem ze społecznościami żydowskimi i proizraelskimi. Bibi będzie z nim musiał poważnie porozmawiać….

Janet Yellen, sekretarz skarbu

Yellen przeszła już do historii jako pierwsza kobieta przewodnicząca Rezerwy Federalnej, ale teraz została mianowana pierwszą kobietą na stanowisko sekretarza skarbu.

Dziewięciu Żydów zasiada w nowym Senacie (w tym nowy Przywódca Większości), a 25 w Izbie Reprezentantów, co stanowi ponad 6 procent całego Kongresu (na ponad trzykrotny procent Żydów w ogólnej populacji). Jest też dwóch Żydów z dziewięciu sędziów w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych…

 Nie jest to też wielka różnica w stosunku do poprzedniej administracji, lista Żydów zajmujących ważne stanowiska w administracji Trumpa również była imponująca. ....

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka