To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1168 notek
779k odsłon
  223   0

Chiny nakazały bankom i platformom płatniczym zaprzestanie obsługi transakcji walut cyfrow

Chiny nakazały bankom i platformom płatniczym zaprzestanie obsługi transakcji walut cyfrowych.


imagehttps://www.bbc.com/news/business-57549543

https://www.globaltimes.cn/page/202106/1226598.shtml
 W poniedziałek Chiński Bank Centralny poinformował, że wezwał banki i firm płatnicze, do ograniczenia handlu kryptowalutami oraz zatrzymania wydobycia.

 Ludowy Bank Chin wydał w tej sprawie oświadczenie. Bank Rolny Chin, trzeci co do wielkości pożyczkodawca w Chinach, powiedział, że postępuje zgodnie z wytycznymi LBCh i przeprowadzi akcję wobec klientów, aby wykorzenić nielegalne działania związane z wydobyciem i transakcjami kryptowalut.

 Chiński Postal Savings Bank powiedział, że nie ułatwi żadnych transakcji kryptowalutowych. Chińska platforma płatności mobilnych i internetowych Alipay, której właścicielem jest gigant technologii finansowych Ant Group, poinformowała, że ​​stworzy system monitorowania do wykrywania nielegalnych transakcji kryptowalutowych.

 Ponad 90% chińskiej zdolności do wydobywania bitcoinów zostało wyłączone. Wiele kopalni bitcoinów w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, jednej z największych chińskich baz wydobywczych kryptowalut zostało zamkniętych od niedzieli.

 Niektórzy gracze z branży mieli nadzieję, że organy regulacyjne w Syczuanie, gdzie energia wodna jest obfita, przyjmą łagodniejsze podejście. Jednak najnowszy zakaz podkreśla determinację chińskich regulatorów w ograniczaniu spekulacyjnego handlu kryptowalutami w celu kontrolowania ryzyka finansowego, pomimo pewnych korzyści dla lokalnych gospodarek, stwierdzili obserwatorzy.

Po tych wiadomościach Bitcoin osiągnął najniższy poziom od dwóch tygodni.

https://www.coindesk.com/price/Bitcoin


Obywatele chińscy mogą tworzyć konta bankowe poza Chinami w celu rozliczania transakcji.

 Według badań przeprowadzonych przez University of Cambridge, Chiny odpowiadały za około 65% światowej produkcji bitcoinów (w ubiegłym roku), a Sichuan jest drugim co do wielkości producentem.

Chiński Rząd, Rada Państwa rozprawia się z wydobyciem i handlem kryptowalutami w ramach kampanii mającej na celu kontrolę ryzyka finansowego, jest to także element ograniczający pranie pieniędzy i zablokowanie ucieczki kapitału z ChRL.


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1143726,bank-chin-chrl-podjal-dzialania-antyinflacyjne

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1138045,czy-komputer-kwantowy-google-zagraza-bitcoinowi


https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1129051,nowa-tulipanomania
...
Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale