catrw catrw
756
BLOG

Nowa tulipanomania

catrw catrw Kryptowaluta Obserwuj temat Obserwuj notkę 24

Nowa tulipanomaniaIstnieje ponad 4000 odmian walut cyfrowych, co jest oznaką tulipanomanii, z „łatwym” pieniądzem, jaki kiedykolwiek istniała.
Wkrótce dojdzie do walki, co osłabi Bitcoina. Dziś nowym „tulipanem” jest Dogecoin.
Dogecoin został stworzony około osiem lat temu przez programistów Jacksona Palmera i Billy'ego Markusa „jako żart”, użyli popularnego memu stworzonego przez właściciela psa Shiba Inu w Japonii. Ten żart może być ludzką tragedią, historia jest usłana piramidami i łańcuszkami pieniężnymi.

Teraz Dogecoin jest wyceniany na ponad 40 miliardów dolarów i jest "wściekły" na Wall Street. Jego błyskawiczny wzrost był napędzany tweetami od Elona Muska, który nazwał Dogecoin „kryptowalutą ludu” .

 Została również poparta przez inwestora „Shark Tank” Marka Cubana i znanego szefa kuchni Guya Fieri.

Nic dziwnego, że „Geek Crowd” na Reddit pomaga w doprowadzeniu Dogecoina daleko poza jego wewnętrzną wartość - zero.
Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, jest zmartwiony. „To jest bardzo podobne do GameStop , w którym te waluty memów wykorzystują coś w młodej, nowej bazie inwestorów i staje się to zabawne a może i tragiczne.

 „Jest to fenomen handlu detalicznego napędzany faktem, że prezes Rezerwy Federalnej Jay Powell daje pieniądze każdemu. W systemie jest za dużo pieniędzy ”- powiedział Novogratz w Yahoo Finance TV.


 FED zwiększył podaż pieniądza (M2) o 26% w 2020 roku. Ten nowy pieniądz musi gdzieś iść i teraz napędza bańkę na Wall Street.

Jak powiedział wielki austriacki ekonomista Ludwig von Mises: „Kto pierwszy otrzyma pieniądze?”

Czy Wall Street ochroni inwestorów?

- Osobiście wątpię. W Polsce jest takie powiedzenie: „głupich nie sieją, sami się rodzą”.

Czy Dogecoin ugryzie Bitcoin? To szekspirowskie pytanie
 Jak ta tulipanomania wpłynie na Bitcoin?

Są eksperci, którzy uważają, że porównywanie Doge z Bitcoinem lub innymi walutami jest bardzo błędne. Kwota Capex i Opex, która jest przeznaczona na utrzymanie zdecentralizowanej i uruchomionej sieci Bitcoin każdego roku, jest ogromna .

Ja osobiście uważam, że zagrożenie jest poważne, ponieważ to wszystko jest w sprzedaży detalicznej i nikt za tym nie stoi. Tu nie ma żadnych instytucji. Żadnych strategicznych udziałowców. Nikt nie pracuje nad tym, aby uczynić Doge częścią twojego portfolio.


...
catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka