To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
960 notek
562k odsłony
  750   0

Nowa tulipanomania

Nowa tulipanomaniaIstnieje ponad 4000 odmian walut cyfrowych, co jest oznaką tulipanomanii, z „łatwym” pieniądzem, jaki kiedykolwiek istniała.
Wkrótce dojdzie do walki, co osłabi Bitcoina. Dziś nowym „tulipanem” jest Dogecoin.
Dogecoin został stworzony około osiem lat temu przez programistów Jacksona Palmera i Billy'ego Markusa „jako żart”, użyli popularnego memu stworzonego przez właściciela psa Shiba Inu w Japonii. Ten żart może być ludzką tragedią, historia jest usłana piramidami i łańcuszkami pieniężnymi.

Teraz Dogecoin jest wyceniany na ponad 40 miliardów dolarów i jest "wściekły" na Wall Street. Jego błyskawiczny wzrost był napędzany tweetami od Elona Muska, który nazwał Dogecoin „kryptowalutą ludu” .

 Została również poparta przez inwestora „Shark Tank” Marka Cubana i znanego szefa kuchni Guya Fieri.

Nic dziwnego, że „Geek Crowd” na Reddit pomaga w doprowadzeniu Dogecoina daleko poza jego wewnętrzną wartość - zero.
Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, jest zmartwiony. „To jest bardzo podobne do GameStop , w którym te waluty memów wykorzystują coś w młodej, nowej bazie inwestorów i staje się to zabawne a może i tragiczne.

 „Jest to fenomen handlu detalicznego napędzany faktem, że prezes Rezerwy Federalnej Jay Powell daje pieniądze każdemu. W systemie jest za dużo pieniędzy ”- powiedział Novogratz w Yahoo Finance TV.


 FED zwiększył podaż pieniądza (M2) o 26% w 2020 roku. Ten nowy pieniądz musi gdzieś iść i teraz napędza bańkę na Wall Street.

Jak powiedział wielki austriacki ekonomista Ludwig von Mises: „Kto pierwszy otrzyma pieniądze?”

Czy Wall Street ochroni inwestorów?

- Osobiście wątpię. W Polsce jest takie powiedzenie: „głupich nie sieją, sami się rodzą”.

Czy Dogecoin ugryzie Bitcoin? To szekspirowskie pytanie
 Jak ta tulipanomania wpłynie na Bitcoin?

Są eksperci, którzy uważają, że porównywanie Doge z Bitcoinem lub innymi walutami jest bardzo błędne. Kwota Capex i Opex, która jest przeznaczona na utrzymanie zdecentralizowanej i uruchomionej sieci Bitcoin każdego roku, jest ogromna .

Ja osobiście uważam, że zagrożenie jest poważne, ponieważ to wszystko jest w sprzedaży detalicznej i nikt za tym nie stoi. Tu nie ma żadnych instytucji. Żadnych strategicznych udziałowców. Nikt nie pracuje nad tym, aby uczynić Doge częścią twojego portfolio.


...
Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka