catrw catrw
2904
BLOG

Tysiące spekulantów wtopiło pieniądze

catrw catrw Kryptowaluta Obserwuj temat Obserwuj notkę 61

Tysiące spekulantów wtopiło pieniądze


https://www.wsj.com/video/bitcoin-volatility-signals-a-long-road-to-adoption/CBB0067D-64CF-4482-A64B-5F9BB20048FF.html

 Kiedy Bitcoin rozbił się 19 maja, Binance zamarł, a lewarowani kupujący (LBO) zostali z niczym.

Użytkownicy Binance twierdzą, że zostali oszukani i żądają zwrotu pieniędzy. Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, „zamarła” na ponad godzinę w momencie, gdy cena bitcoina i innych kryptowalut spadła.

Kupujący, którzy dokonali lewarowanych zakładów, zostali zablokowani. W miarę wzrostu strat giełda przejęła ich depozyt zabezpieczający i zlikwidowała ich udziały.

W liście otwartym opublikowanym 7 lipca założyciel Binance Changpeng Zhao powiedział, że giełda jest zobowiązana do przestrzegania odpowiednich lokalnych przepisów. Ale odrzucił pomysł posiadania siedziby, mówiąc, że to przestarzała koncepcja.

Cena bitcoina i innych aktywów cyfrowych wzrosła na początku tego roku, wywołując ogólnoświatowe szaleństwo w handlu. Według dostawcy danych CryptoCompare, ogromna część tej działalności przepłynęła przez Binance, która w maju obsługiwała prawie 2,5 biliona dolarów w transakcjach na instrumentach pochodnych.

Kolejny krach cen ujawnił niezdolność giełdy do obsługi ogromnego wolumenu obrotu i doprowadził do protestu ze strony użytkowników. Władze w Japonii i na Kajmanach powiedziały, że Binance nie ma licencji na działalność w tych jurysdykcjach. Wielka Brytania powiedziała, że ​​lokalna jednostka Binance nie może prowadzić operacji związanych z regulowaną działalnością finansową. Kilka brytyjskich banków powstrzymało klientów przed przelewaniem pieniędzy na Binance.

W Stanach Zjednoczonych Binance nie kieruje użytkowników do swojej głównej strony internetowej. Zamiast tego ma partnera o nazwie Binance.US, który oferuje handel spot kryptowalutami. Ponieważ Binance.US nie oferuje instrumentów pochodnych, nie musi być zarejestrowany w Commodity Futures Trading Commission (to klasyczne obchodzenie prawa).

 Fatalny 19 maja cena bitcoina w dolarach, od 2021-07-10 14 kwietnia Bitcoin osiągnął najwyższy poziom w ciągu dnia wynoszący 64 801,79 USD w porównaniu z około 10 000 USD rok temu.

Inwestorzy mogli uzyskać dźwignię w wysokości 125 do 1 dla niektórych kontraktów terminowych na Binance.

To mógł być interes życia! W ten sposób można zamienić orzeszki ziemne w 3 miliony dolarów.

 Ale ruch o 100 USD niżej wystarczy, aby zlikwidować pozycję wartą 12 500 USD (duże ryzyko, to przynęta dla naiwnych).

19 maja kurs Bitcoina wahał się od najwyższego poziomu 43 604,57 USD do najniższego 30 201,96 USD. To spadek w ciągu dnia o prawie 31% i wystarczający, aby zlikwidować większość lewarowanych pozycji.

Ci, którzy używali dźwigni, zostali zlikwidowani. Ci, którzy nie używają dźwigni, nie. Czy ktoś został oszukany lub okradziony?

Jeśli Binance blokuje ludzi w wyraźnym celu oszustwa, to tak. Jest to mało prawdopodobne, a także niemożliwe do udowodnienia, nawet gdyby tak się stało.

Jeśli giełda Binance była niedostępna z powodu wolumenu lub z powodu kroków podjętych w celu ochrony przed spadkiem 19 maja, to nie.

 Bitcoin wzrósł z poniżej 10 000 USD do ponad 60 000 USD, ale ludzie czytający Trend Trading for Dummies robili ogromne zakłady z dźwignią, doprowadzając te zakłady do fortuny, a następnie do zera.

Normalnie tulipanogiełda….

Teraz chcą odzyskać swoje pieniądze. Cóż, to już nie ich pieniądze. Gdzie poszły pieniądze?

 Niezrealizowane papierowe zyski cały czas znikają. A im bardziej chciwi ludzie, tym większe prawdopodobieństwo, że ich pieniądze znikną do „nieba pieniędzy”.


.....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka