To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
981 notek
573k odsłony
  168   0

Dług publiczny USA

Dług publiczny USA

Kto jest właścicielem długu narodowego USA ?

Gdy Joe Biden został zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych 20 stycznia 2021 r., dług publiczny USA osiągnął 27,6 bln USD. Obecnie wynosi 28,4 bln USD.

 Komu rząd USA jest winien te wszystkie pieniądze (do sierpnia 2021)?imagePo raz kolejny Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych jest największym pojedynczym wierzycielem Wuja Sama, wyprzedzając o rosnącą marżę swojego byłego głównego wierzyciela, Fundusz Powierniczy Ubezpieczeń na wypadek starości i osób pozostałych przy życiu. Margines ten się rozszerza, ponieważ Ubezpieczenia Społeczne są na minusie, co oznacza, że ​​musi spieniężyć swoje zasoby skarbu USA, aby nadal wypłacać świadczenia beneficjentom Ubezpieczeń Społecznych na obiecanych poziomach.

Ale to, co jest naprawdę niezwykłe, to stopień, w jakim Rezerwa Federalna USA finansuje wydatki rządu USA ponad to, co zbiera w postaci podatków, co miało miejsce podczas kadencji Joe Bidena.

 Od 20 stycznia 2021 r. dług publiczny USA wzrósł o 669,3 mld USD, ale stan posiadania przez Rezerwę Federalną amerykańskich papierów dłużnych wyemitowanych przez rząd wzrósł o 687,5 mld USD. Jest to możliwe, ponieważ Rezerwa Federalna USA z nawiązką zrekompensowała redukcję netto o 520,4 miliarda dolarów kwoty pieniędzy, które inne amerykańskie podmioty pożyczyły w tym czasie rządowi USA.

 W tym samym czasie podmioty zagraniczne zwiększyły kwotę pieniędzy, które pożyczyły rządowi USA o 502,2 miliarda dolarów, co w połączeniu z innymi danymi stanowi ogólną zmianę netto od 20 stycznia 2021 roku.

O dziwo wcześniej (dane styczeń 2021 roku) Chiny posiadały 4,9% długu USA, obecnie (dane z sierpnia 2021 roku) 4,5%.


image
Pod koniec roku podatkowego rządu USA 2021, Rezerwa Federalna pożyczyła prawie jeden na pięć dolarów, które rząd USA był winien do końca września 2021 roku. 


image...

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka