To i owo
Przez poznanie do poznania...
42 obserwujących
1095 notek
716k odsłon
  472   0

Plan obrony Ukrainy „Petro Konaszewicza”

Plan obrony Ukrainy „Petro Konaszewicza”

Rosyjska przewaga militarna nad Ukrainą jest miażdżąca...

Mało tego Rosjanie zdobyli olbrzymie doświadczenie bojowe w Syrii.

Jeśli Władymir Putin zarządzi zakrojony na szeroką skalę atak na Ukrainę, prawdopodobnie przyjmie on formę wielokierunkowej operacji, rozpoczynającej się od uderzeń lotniczych i rakietowych, które mogą okazać się decydujące na długo przed tym, jak w grę wejdzie obrona krótkiego zasięgu.

Ale jest pewne, na każda strategię jest kontrstrategia.

Może trochę o nowych metodach działań Rosjan.

W koncepcjach operacyjnych kładzie się nacisk na krótki i intensywny atak z zaskoczenia - uderzenie lotnicze i rakietowe typu standoff., który może przynieść decydujące efekty nawet przed głównym uderzeniem sił lądowych.

To atak z dystansu: bomby, precyzyjne pociski kierowane przeciwko siłom wroga i infrastrukturze podtrzymującej zdolności bojowe (doświadczenia z Syrii).

Rosyjskie Siły Powietrzno uległy modernizacji. Dysponują nowymi i zmodernizowanymi samolotami, lepszymi radarami, lepszym sprzętem komunikacyjnym i celowniczym. Piloci wylatali więcej godzin i przeszli szkolenie w zakresie bliskiego wsparcia powietrznego i operacji nocnych. 92 proc. pilotów ma doświadczenie bojowe zdobyte w Syrii, mają również skuteczniejszą broń przeciw pociskom Stinger.

Rosja posiada rakiety precyzyjnego rażenia typu stand-off, które mogą uderzyć w dowolne miejsce na Ukrainie z terytorium Rosji lub z Morza Czarnego. Broń taka jak system rakietowy krótkiego zasięgu SS-26, o zasięgu 250–350 km.

 Rosja może uderzyć z jeszcze większej odległości za pomocą rakiet SSC-7 (400–500 km), morskich SS-N-30A Kalibr (ponad 1500 km) lub bombowców strategicznych Kh-555 lub Kh-101 (2000–4000 km).

Ukraina nie posiada skutecznych odpowiedników….

Ponadto Rosja przerzuciła swój zaawansowany system SA-21 na obszary przygraniczne, aby skomplikować przestrzeń powietrzną wschodniej Ukrainy i powstrzymać lub utrudnić transfer zachodniej broni. Systemy SA-21 wyposażone w nowy pocisk przechwytujący 40N6 mogą uderzać w cele znajdujące się w odległości do 400 km.

Celem jest zmuszenie rządu przeciwnika do szybkiej kapitulacji.

Działania dyplomatyczne Rosji i posługiwanie się pośrednikami z formatu normandzkiego (czytaj niemiecką dyplomacją) świadczą o tym, że plan może nie być efektywny.

Pomimo modernizacji Rosyjskiej Armii, Ukraińska Armia także wykorzystała czas.

Na atak z dystansu przygotowano fantomy (dmuchane makiety pokryte odpowiednią farbą i elementami złomu) rozmieszczone w kilkunastu miejscach, to duże ugrupowania zmechanizowane i pancerne. Rosyjskie satelity zapewne je namierzyły i są zamapowane. Rakiety za setki tysięcy rubli i miliony będą trafiać w „balony” co podniesie koszty wojny.

Wielu ekspertów w obliczu rosyjskiej przewagi militarnej koncentruje się na taktyce i broni krótkiego zasięgu, które mają wplątać siły inwazyjne w Iczkerię- Czeczenię

Dlatego dostarczona została duża ilości broni przeciwczołgowej Javelin, rakiet przeciwlotniczych Stinger i uzbrojonych dronów.

Ochotnicze Bataliony szczególnie te z Ukrainy Zachodniej szkolą swoich ochotników w zakresie produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych.

Na potencjalnych kierunkach ataków zaminowano drogi i rozmieszczono radary artyleryjski z bateriami. Tak, żeby skutecznie zwalczać moździerze, artylerie i czołgi przeciwnika.

W Mariupolu wiedzą, że mogą być okrążeni, mają zapasy, schrony i umocnienia Ochotniczy Batalion Azow jest gotów się bronić kilka miesięcy...mówią,że będą walczyć do końca.

Do Kijowa w razie agresji wejdą Bataliony Ochotnicze, potencjalne zdobycie Kijowa może być drugi Groznym dla Rosjan.

Armia Ukraińska ma opracowany plan „przeczekaniu” uderzeń lotniczych i rakietowych. Obiekty potencjalnego ataku są cały czas zabezpieczane.

Jest kilka rezerwowych centrów dowodzenia. Przygotowano dwa specjalne centra do zwalczania ataków cybernetycznych zasilili je między innymi studenci Politechniki Lwowskiej.

W pobliżu strategicznych miejsc dobrze rozbudowano systemy obrony powietrznej krótkiego i średniego zasięgu.

Mimo przewagi Rosjanie mogą ponieść straty dużo większe niż w okresie pierwszej wojny w Iczkerii- Czeczenii.

 Stąd czekanie na Godota (zamarzniecie dróg) i zabiegi dyplomatyczne Niemiec...


https://wszystkoconajwazniejsze.pl/dara-massicot-ukraina-wojna/

https://mishtalk.com/economics/whats-putin-up-to-and-what-would-germany-do-if-russia-invaded-ukraine

https://www.foxnews.com/world/russias-purported-plan-to-install-pro-kremlin-leadership-in-ukraine-deeply-concerning-white-house-says

https://www.haaretz.com/world-news/.premium.HIGHLIGHT-why-is-germany-appeasing-putin-on-ukraine-1.10559009?utm_source=mailchimp&utm_medium=content&utm_campaign=haaretz-news&utm_content=80bfd6391b...


Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka