To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1118 notek
739k odsłon
  1035   0

Janet Yellen ostrzega Chiny przed współpracą z Rosją

Janet Yellen ostrzega Chiny przed współpracą z Rosją

Janet Yellen sekretarz skarbu w gabinecie Joe Bidena była przewodnicząca Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej ostrzegła Chiny przed współpracą z Rosją i tworzeniem dwubiegunowego globalnego systemu finansowego.Chiny powinny pomóc zakończyć „ohydną wojnę” Rosji na Ukrainie lub stanąć w obliczu utraty pozycji na świecie, powiedziała w środę sekretarz skarbu USA Janet Yellen, ostrzegając, że ci, którzy chcą podważyć zachodnie sankcje, stoją w obliczu problemów gospodarczych. Yellen powiedziała w przełomowym przemówieniu, że ma „gorącą” nadzieję, że Chiny wykorzystają swoje „specjalne stosunki” z Rosją, aby przekonać Moskwę do zakończenia konfliktu….

Dziadek Yellen pochodził z Suwałk.

Ostrzegła kraje, które wciąż widzą szansę na zyski przez zachowanie swoich relacji z Rosją i wypełnienie pustki pozostawionej przez innych.

Moim zdaniem pośrednio to dotyczyło także Niemiec i Francji…

Yellen powiedziała, że ich motywacje są krótkowzroczne. „Stawką jest przyszłość naszego ładu międzynarodowego, zarówno dla pokojowego bezpieczeństwa, jak i dobrobytu gospodarczego” – powiedziała.

 „I bądźmy szczerzy, zjednoczona koalicja … nie pozostanie obojętna na działania, które podważają wprowadzone przez nas sankcje”.

Waszyngton i jego sojusznicy wywierają presję na Indie, Chiny i innych, by zajęli jasne stanowisko w opozycji do Rosji i tego, co nazwali „specjalną operacją wojskową”.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi Yellen powiedziała, że ​​Stany Zjednoczone muszą ciężko pracować z Chinami, aby uniknąć dwubiegunowego globalnego systemu finansowego, który stawia demokracje przeciwko krajom autokratycznym.

 Chiny skorzystały na architekturze finansowej kierowanej przez USA, ale ich poleganie na przedsiębiorstwach państwowych i innych praktykach gospodarczych zagraża interesom bezpieczeństwa narodowego USA.

Yellen jest zaniepokojona niepowodzeniem sankcji USA, które powstrzymałyby Rosję, a nie utratą statusu waluty rezerwowej w dolarach amerykańskich, wspieraniem juana złotem przez Chiny, obawami o hiperinflację lub innymi tego typu bzdurami.

Jest to niemożliwe, ponieważ bez zakończenia udzielania pożyczek z rezerwą cząstkową nie jest możliwe utrzymanie wymienialności waluty fiducjarnej na złoto. System zawsze się załamie, dlatego Nixon zakończył wymienialność dolara. Nie ma kraju, który byłby skłonny zakończyć udzielanie pożyczek z rezerwą cząstkową.

 Chiny nie chcą mieć statusu waluty rezerwowej ani silnego juana, ponieważ nie jest to zgodne z merkantylizmem eksportowym.

Teoretycznie: - Czego potrzeba, aby juan zdetronizował dolara?

- Chiny musiałyby uwolnić juana,

- kontrolować kapitał końcowy,

- szanować prawa własności,

- mieć wystarczająco duży rynek obligacji (Chiny praktycznie nie mają rynku obligacji rządowych),

- wzbudzać globalne zaufanie,

- być gotowe na deficyty handlowe.

Czy to możliwe?

Waluta rezerwowa i merkantylizm eksportowy są nie do pogodzenia...... 

Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka