To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1114 notek
737k odsłon
  232   1

Strategiczne wyczekiwania?

Strategiczne wyczekiwania?

Dymisje dowódców rosyjskich prawdopodobnie jeszcze bardziej obciążą scentralizowany model dowodzenia i kontroli w Rosji, ponieważ oficerowie coraz częściej starają się odłożyć kluczowe decyzje na przełożonych.

W tych warunkach trudno będzie Rosji odzyskać inicjatywę. Kiedy jednostki rosyjskie nie mogą iść do przodu lub do tyłu bez akceptacji Putina, możliwości zostaną zmarnowane i wojska mogą być niepotrzebnie narażone na niebezpieczeństwo.

Zawodowi żołnierze w armiach zachodnich są szkoleni w dostrzeganiu okazji do wykonania swoich rozkazów w oparciu o zmiany pozycji lub gotowości wroga lub kontury pola bitwy tak szkleni są Ukraińcy.

Dowodzenie osobiste Putina powoduję, że szybka informacja, jest tracona zanim z frontu dotrze do bunkra.

Emerytowany pułkownik armii rosyjskiej Michaił Chodarionok ostrzegł w rosyjskiej telewizji państwowej, że sytuacja „pogorszy się” dla Rosji.

Siły zbrojne Ukrainy walczyły ponad wszelkie oczekiwania, szczególnie pod względem zdolności do zadawania szkód tym częściom rosyjskiej armii, które mogą sobie na to najmniej pozwolić.

Ukraina skupiła się na rosyjskich sieciach komunikacyjnych, logistycznych trasach dostaw, artylerii i wyższych dowódcach na stanowiskach dowodzenia.

 Ale Ukraina musi jeszcze udowodnić, że jest w stanie zmusić rosyjskie wojska do opuszczenia obszarów, na których Moskwa chce pozostać silna.

Rosyjski parlament uchwalił ustawę podnoszącą granicę wieku mężczyzn, którzy mogą zaciągnąć się do wojska. Wcześniej było to ograniczone do 40. Teraz można przekroczyć 40 lat dla niektórych zadań wojskowych. Podobno żołnierze w średnim wieku będą mieli za zadanie obsługiwać sprzęt i broń precyzyjną, a nie piechotę, ale jeśli ukraiński plan stopniowego niszczenia rosyjskich sił tego lata się powiedzie, nikt nie będzie zaskoczony, gdy zostaną wysłani na linię frontu tej jesieni z rozkazami.

W Donbasie jest przegrupowanie sił ukraiński, a Rosjanie w ciężkich walkach odnoszą lokalne sukcesy.

Według ukraińskich przywódców wojskowych Rosja szuka oddziałów rezerwowych i rzuca nowo sformowane jednostki do bitwy w Donbasie. Rozpoczęli wojnę ze 130 batalionowymi grupami taktycznymi, które rzekomo stanowiły 75 procent ich całkowitej siły bojowej, ale Ukraińcy wierzą, że mogą odtworzyć kolejne 55 BTG do lipca gdy Putin wchodzi all-in, aby uratować jakieś zwycięstwo.

Ukraina uważa, że ​​większą część lata zajmie zniszczenie rosyjskich posiłków za pomocą artylerii. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a strategia niszczenia się powiedzie, mogą w sierpniu dokonać poważnego ataku na wschód.

Na razie Rosja tej wojny nie przegrywa, ale najwyraźniej jej nie wygrywa.

Nowa broń trafiająca na Ukrainę zniweczyła jedyną przewagę, jaką Rosja miała w pierwszych trzech miesiącach zasięg artylerii co oznacza, że ​​teraz szanse robią się bardziej wyrównane.

 Oznacza to, że morale i przewaga na własnym terenie, którymi cieszą się Ukraińcy, będą miały większy wpływ na działania, zwłaszcza że rosyjska logistyka wciąż jest niewydolna nawet po trzech miesiącach działań wojennych.

 Polowanie w Rosji na kozły ofiarne, aby ukryć kolosalnie głupią decyzję Putina o inwazji na Ukrainę, nie poprawi jego sytuacji.

 Rosyjskie wojsko już ma „kulturę tuszowania i robienia kozłów ofiarnych”, a to tylko powiększy ogólny paraliż wojskowy.

 A decyzje operacyjne będą coraz częściej przenoszone aż do samego Putina.

 Putin zaczął przejmować osobiste dowództwo nad jednostkami wojskowymi, co samo w sobie jest wyjątkowo złym znakiem dla rosyjskich losów.

Nie chodzi tylko o to, że Putin nie ma doświadczenia w operacyjnym dowództwie wojskowym. Kampania wojskowa ma zbyt wiele ruchomych części i zbyt wiele bieżących zmian, aby mogła być skutecznie prowadzona zdalnie przez jedną osobę.

 Jest to wojskowa wersja problemów, które F.A. Hayek zauważył w kwestii centralnego planowania gospodarczego w jego przełomowej książce Droga do zniewolenia. Poziomy złożoności kampanii wojskowych sprawiają, że tego rodzaju zdalna, scentralizowana kontrola operacyjna w przeciwieństwie do kierunku strategicznego na pewno zawiedzie.

A co dzieje się w modelu Hayeka, gdy te awarie się zdarzają?

 Seria coraz bardziej brutalnych i bezwzględnych zmian w przywództwie, które ostatecznie pogarszają sytuację, tworząc kulturę korupcji. To wystarczająco złe w systemie gospodarczym, a także śmiertelne w tym kontekście tak jak było w Związku Radzieckim Stalina.

Jest to katastrofalne w kontekście militarnym, co udowodnił Adolf Hitler na froncie wschodnim podczas II wojny światowej, kiedy Sowieci w końcu zaczęli przytłaczać wojska nazistowskie. Tylko klakierzy pozostali, aby powiedzieć Hitlerowi to, co chciał usłyszeć, podczas gdy jego armie ponosiły klęski.

 To samo stanie się w Rosji.

To zamrozi rosyjskie operacje taktyczne, pozostawiając oddziały odsłonięte w niektórych miejscach i niewłaściwie koordynujące w innych, gdy Putin układa swoje pionki na szachownicy, której w ogóle nie rozumie.

 Opóźnienia w decyzjach okażą się fatalne, ponieważ sytuacje zmienią się zbyt dynamicznie, aby decyzje były skuteczne, nawet przy założeniu, że są przede wszystkim inteligentne.

Ukraina dokonała pewnych przesunięć… Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zastąpił dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej.

Będą nowe zadania dla WOT.

Niektóre jednostki WOT będą przekształcone w regularną armię.

16 000 zagranicznych wolontariuszy, którzy przybyli na Ukrainę, aby zapewnić im ochronę na mocy konwencji genewskich i międzynarodowej konwencji przeciwko werbowaniu, wykorzystywaniu, finansowaniu i szkoleniu najemników, ludzie ci musieli zostać zaciągnięci do armii ukraińskiej.

Niektóre zagraniczne elementy radzą sobie bardzo dobrze, a niektórzy ochotnicy nie mają doświadczenia wojskowego. Włączenie zagranicznych żołnierzy do struktury WOT może być wyzwaniem.

Te działania i powszechny zakup używanych samochodów w całej UE sugerują, że będzie potężna kontrofensywa ukraińska?


....

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale