catrw catrw
213
BLOG

Każdy duży kryzys jest okazją na duże zarobki?

catrw catrw Kryptowaluta Obserwuj temat Obserwuj notkę 14

Każdy duży kryzys jest okazją na duże zarobki, dla nielicznych….

Zawsze tak bywało w historii….

Inwestorzy porzucają euro i funta na rzecz Bitcoina w rekordowych liczbach, donosi Finbold.

W środku upadku wielu walut fiducjarnych na całym świecie, rynek kryptowalut wydaje się być silny, co prowadzi inwestorów do zwrócenia uwagi na aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

image
Tak się składa, że inwestorzy w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej sprzedają swoje funty (GBP) i euro (EUR), aby kupić Bitcoin w rekordowych ilościach, zgodnie z danymi i wykresami opublikowanymi przez platformę wywiadu rynku kryptograficznego Messari 29 września.

Dla wielu dużych graczy (czytaj spekulantów) jest to duża „okazja”…

Wystarczy tylko wykorzystać „linie uskoku”, a kasa sama wpadnie do worka.

Bitcoin jest wyceniany w dolarach, więc gdy funt szterling spada w stosunku do dolara, cena BTC/£ rośnie bez handlu. Wolumen prawdopodobnie pochodził od posiadaczy BTC opartych na funtach szterlingach, którzy wykorzystali wzrost cen po jego wzroście, sprzedając BTC przeciwko funtowi szterlingowi.

Bank Anglii sobie radzi….

 Bank Anglii przeprowadza od 28 września tymczasowe zakupy długoterminowych obligacji rządowych Wielkiej Brytanii. Celem tych zakupów jest przywrócenie uporządkowanych warunków rynkowych.

Zakupy mogą być przeprowadzane na dowolną skalę, jaka jest konieczna do osiągnięcia tego wyniku. Operacja jest w pełni zabezpieczona przez HM Treasury.

28 września Komitet Polityki Finansowej Banku Anglii zwrócił uwagę na zagrożenia dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii wynikające z dysfunkcji na rynku złota.


Plany Banku dotyczą tymczasowych i ukierunkowanych zakupów na rynku złota ze względu na stabilność finansową w pilnym tempie.


Zakupy te będą ściśle ograniczone czasowo. Mają one na celu rozwiązanie konkretnego problemu na rynku obligacji skarbowych o długim okresie zapadalności. Aukcje rozpoczęły się 28 IX i potrwają do 14 października. Zakupy zostaną rozwiązane w sposób płynny i uporządkowany, gdy tylko zostanie ocenione, że ryzyko dla funkcjonowania rynku ustąpiło.


Roczny cel RPP polegający na redukcji zapasów o 80 mld funtów pozostaje nienaruszony i niezmieniony. W związku z obecnymi uwarunkowaniami rynkowymi Zarząd Banku przełożył rozpoczęcie operacji sprzedaży złota, które miały się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Pierwsze operacje sprzedaży odbędą się 31 października, a następnie będą kontynuowane....


Niestety EBC ma kłopoty, Euro może być na bardziej chwiejnym gruncie, niż wielu zdaje sobie sprawę (Włochy). Przy nieporadnej polityce energetycznej Komisji Europejskiej może być ciekawie.

Stare chińskie przekleństwo mówi: - „obyś żył w ciekawych czasach”…

Moim zdaniem ratunkiem dla UE jest natychmiastowe zniesienie podatku od CO2…....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka