To i owo
Przez poznanie do poznania...
46 obserwujących
1217 notek
811k odsłon
  205   2

Elen Musk zaczął zarabiać na Twitterze...

Elen Musk zaczął zarabiać na Twitterze

Dzienny wzrost użytkowników Twittera osiągnął "rekordowe poziomy" podczas pierwszego pełnego tygodnia posiadania platformy przez Elona Muska.

Od czasu przejęcia Muska dzienny wzrost liczby użytkowników Twittera (mDAU) wzrósł o ponad 20 procent w świecie, podczas gdy na największym rynek Twittera, w USA, rośnie jeszcze szybciej - zgodnie z wewnętrznym FAQ uzyskanym przez The Verge, który został udostępniony zespołowi sprzedaży Twittera w poniedziałek do wykorzystania w rozmowach z reklamodawcami.

 Zgodnie z FAQ, Twitter dodał ponad 15 milionów mDAU, "przekraczając ćwierć miliarda" od końca drugiego kwartału, kiedy przestał raportować dane finansowe jako spółka publiczna.

Jeśli liczby te są zgodne z tym, jak Twitter raportował dane, gdy był publiczny, oznacza to, że rynek nie widziała tej wartości dodanej.

Czyli wartość Twittera jest większa niż 44 miliardy USD?

W niedzielę Musk napisał na Twitterze, że od czasu ogłoszenia jego umowy kupna Twittera "liczba użytkowników znacznie wzrosła na całym świecie". Twitter ostatnio zgłosił 237,8 miliona mDAU i 16,6 procent rocznej stopy wzrostu w drugim kwartale.

 W innym tweecie w piątek Musk powiedział, że firma odnotowała "ogromny spadek przychodów" z powodu "grup aktywistów wywierających presję na reklamodawców".

 Doniesienia o gwałtownym wzroście rasistowskich i nienawistnych tweetów po jego przejęciu początkowo wystraszyły reklamodawców, chociaż Musk powiedział później, że napływ był spowodowany skoordynowanymi "kampaniami trollingowymi". FAQ dla reklamodawców w poniedziałek mówi, że "poziomy mowy nienawiści pozostają w granicach norm historycznych, stanowiąc od 0,25% do 0,45% tweetów dziennie wśród setek milionów".

 Jeśli Musk wygeneruje wzrost liczby użytkowników netto w dłuższej perspektywie, reklamodawcy powrócą. Muszą sprzedawać swoje towary i usługi i muszą pojawiać się tam, gdzie są gałki oczne, aby to zrobić.

Wewnątrz firmy jest dobra strategia, Elon Musk zwolnił około połowy siły roboczej firmy. To około 3 700 miejsc pracy. Nie potrzeba tylu moderatorów- cenzorów.

Elon Musk utworzy nową radę moderacji treści o  bardzo zróżnicowanych punktach widzenia.

Płatna weryfikacja kont będzie za pół roku…

Twitter ma być otwartym forum dialogu na „poziomie”…

…………………………………………………………………

Ktoś zbiera haki na Muska?

Do you know more about what’s going on inside Twitter? If so, I’d love to chat confidentially. You can reach me via email: alex.heath@theverge.com or through the contact form on my Linktree. Then we can set up a secure thread on Signal.

(Czy wiesz więcej o tym, co dzieje się na Twitterze? Jeśli tak, chciałbym porozmawiać poufnie. Możesz skontaktować się ze mną przez e-mail: alex.heath@theverge.com lub przezformularz kontaktowy na moim Linktree. Następnie możemy założyć bezpieczny wątek na Signal.).......


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie