catrw catrw
2107
BLOG

Ślepa uliczka Zielonego Ładu?

catrw catrw OZE Obserwuj temat Obserwuj notkę 89

Ślepa uliczka Zielonego Ładu?

Zwolennicy energii wiatrowej i słonecznej argumentowali, że koszt tych źródeł energii spadnie z czasem, ponieważ są one szerzej stosowane. To nigdy nie miało sensu i nie okazało się prawdą.

W rzeczywistości koszt zarówno energii wiatrowej, jak i słonecznej będzie nadal gwałtownie rósł, ponieważ ogromne ilości materiałów, których potrzebują, stają się droższe w wyniku rosnącego popytu, napędzanego przez nierozważne subsydia i zwolnienia podatkowe.

Rynek ujawnia prawdę o kosztach Zielonego Ładu.

W rzeczywistości koszt energii elektrycznej wytwarzanej przez wiatr i słońce już teraz gwałtownie rośnie. Isaac Orr zaprezentował wykres w American Experiment.

Pokazuje on średni koszt energii wiatrowej i słonecznej zakontraktowany w umowach zakupu energii z przedsiębiorstwami użyteczności publicznej od 2019 r. do początku 2022 r. Należy zauważyć, że są to ceny subsydiowane, a nie pełny koszt, jeśli uwzględnisz część, która jest płacona przez podatników:


image


Średni koszt energii elektrycznej wytwarzanej przez turbiny wiatrowe prawie podwoił się w ciągu trzech lat, a mimo to rządy kontynuują swoją irracjonalną politykę, która może tylko podnieść koszty energii. Jedyną rzeczą, która może katastrofalnie pogorszyć sytuację, jest narzucenie przez rządy drastycznego nowego zapotrzebowania na sieć energetyczną, zmuszając wszystkich do wprowadzenia pojazdów elektrycznych.


Znajomy analityk powiedział, że pojazdy elektryczne powinny być zasilane wyłącznie energią wiatrową lub słoneczną, aby uniknąć hipokryzji...drugi znajomy ogłosił to żartem miesiąca....


W USA firmy energetyczne płacą rolnikom 10 000 USD rocznie za każdy wiatrak, który pozwolą zbudować na swojej farmie. Kiedy masz kilka tysięcy akrów, jest miejsce na wiele wiatraków. Jeden z farmer w Arizonie powiedział, że to najłatwiejsze pieniądze, jakie kiedykolwiek zarobił. Wymuszone przez lobbystów Zielonego Ładu dotacje rządowe, prowadzą do absurdów?

Jeden z największych, utytułowanych amerykańskich naukowców, w czasie debaty przedstawił fakty z historii Ziemi i zadał proste pytanie (w skrócie):

"....Około 8000 lat temu klimat na Ziemi był cieplejszy niż obecnie. Czy możesz mi powiedzieć, co to spowodowało, i możesz wykazać, że czynniki, które to spowodowały, nie działają dzisiaj? Jeśli logicznie odpowiesz mi na to pytanie uwierzę ci, że nasze emisje gazów cieplarnianych mają dziś znaczący wpływ...."


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka