catrw catrw
1572
BLOG

360 stopni świadomości pola bitwy – nowy Barak

catrw catrw Innowacje Obserwuj temat Obserwuj notkę 84

image360 stopni świadomości pola bitwy – nowy Barak

Ministerstwo Obrony Izraela zaprezentowało najnowocześniejszy czołg Barak.

"Czołg Barak (nazwę można przetłumaczyć jako błyskawica) jest bardzo innowacyjny - przenosi nasze możliwości manewrowe na inny poziom i jest wyraźnym wyrazem naszych możliwości technologicznych" - powiedział o czołgu izraelski minister obrony (IMOD) Yoav Gallant.

Czołg Barak piątej generacji wprowadza 360-stopniową zdolność świadomości, dając pełną wizję pola bitwy. W filmie, który zawiera animowane segmenty demonstrujące potencjał czołgu, operator Izraelskich Sił Obronnych (IDF) jest w stanie zidentyfikować cele zarówno z przodu, jak i z tyłu swojego czołgu, dzięki specjalnie zaprojektowanemu hełmowi, który pomaga mu filtrować dane z pola bitwy. Czołg bezproblemowo przekazuje informacje do innego pobliskiego czołgu, który może natychmiast zareagować na dane i zidentyfikować cel.

Załogi czołgów będą miały urządzenia z ekranem dotykowym, które pomogą im korzystać z "unikalnych" aplikacji, z którymi operatorzy będą mieli większą znajomość w miarę upływu czasu.

Barak posiada również "zaawansowane możliwości obserwacyjne i nocne", które pozwalają załogom czołgów angażować się w walkę na bliskim dystansie, dzięki ulepszonemu i aktualnemu gromadzeniu i udostępnianiu danych wywiadowczych, co jest możliwe dzięki nowej, szerokiej i niezawodnej "infrastrukturze czujników" z możliwością dokładniejszej analizy terenu.

 Barak stworzył "nową erę" walki i "przełom na współczesnym polu bitwy".imageGen. bryg. Oren Giber, szef Dyrekcji Obrony Merkawy i Pojazdów Opancerzonych, powiedział, że Barak ustanawia "bardzo wysoki standard doskonałości technologicznej" dla IDF, dzięki "unikalnemu systemowi uzbrojenia", "wysokiej jakości" technologii dodanej do niego i "wbudowanej elastyczności".

Opracowanie Barak zajęło pięć lat, a masowa produkcja rozpoczęła się w zeszłym miesiącu. Odsłonięcie czołgu nastąpiło około dwóch dekad po wprowadzeniu Merkawy, którą urzędnicy uważają, że Barak zastąpi do końca 2025 roku w 401. brygadzie....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie