To i owo
Przez poznanie do poznania...
6 obserwujących
304 notki
73k odsłony
200 odsłon

Prezydent Donald Trump ujawnia plan imigracyjny

Wykop Skomentuj

Prezydent Donald Trump ujawnia plan imigracyjny

Nowy system punktów oparty ma być na zasługach i umiejętnościach...

„Prezydent Trump w czwartek przedstawił szczegółową nową wizję ustawodawstwa zmieniającego amerykański system legalnej imigracji, nagradzającego umiejętności i edukację w ramach nowego systemu punktów”….

„Zgodnie z planem Trumpa udział legalnych imigrantów, którym pozwolono na przybycie do USA na podstawie umiejętności zawodowych, wzrósłby z 12% do 57%. Uwarunkowania rodzinne jako uzasadnienie legalnego wjazdu spadłyby z 66% do 33%. Przyznawanie azylu spadłoby z 22% do 10%. ”

Reforma radykalnie zmieni skład legalnych imigrantów, ale utrzyma ogólny wolumen na poziomie około 1,1 mln rocznie.

W planie jest wyeliminowany system „loterii różnorodności”, który obecnie obejmuje około 55 000 osób rocznie z niedostatecznie reprezentowanych krajów w USA. Usprawniony ma zostać system przyznawania azylu, według transparentnych kryteriów. Priorytetowo traktowane będą relacje małżeńskie i rodzicielskie.

USA przyjmować będą trzy wysoko wykwalifikowane kategorie imigrantów: posiadających niezwykły talent, powołania zawodowe i specjalistyczne oraz wyjątkowo zdolnych studentów. Kandydaci w każdej kategorii będą punktowani. Jeśli osiągną poziomy odniesienia, takie jak zaliczenie testów ze znajomości języka angielskiego i historii USA, spełnią wymogi zdrowotne i zostanie (pozytywnie) sprawdzona ich przeszłości kryminalna mogą stać się obywatelami USA.
imageSystem punktów nagradzałby także oferty zatrudnienia, młodzieży oraz certyfikaty edukacyjne i zawodowe. Dodatkowo przyznawane byłyby punkty za „różnorodność” tym z krajów o historycznie niskich wskaźnikach imigracji, choć sama ta kwalifikacja nie pozwalałaby na wjazd. ..


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka