To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
607 notek
249k odsłon
138 odsłon

Oczekiwania Stephena Moore’a wobec FED…

Wykop Skomentuj4

Oczekiwania Stephena Moore’a wobec FED…

Aby zapobiec dalszemu spowolnieniu wzrostu gospodarczego, FED musi natychmiast zwiększyć płynność dolara w globalnej gospodarce.

Zadaniem FED-u jest dostarczanie światu dolarów, o które wzywają rynki globalne.

FED powinien obniżyć stopę funduszy federalnych o 50 punktów bazowych. Powinno to również obniżyć stopę procentową FED o nadwyżkę rezerw o pełny punkt procentowy, z 2,10% do 1,10%.

IOER jest odpowiednikiem jednodniowego rachunku T, a obniżenie tej wielkości jest potrzebne, aby krzywa dochodowości była dodatnia. Obniżenie IOER przyspieszy pożyczki bankowe, ponieważ łapówka dla pożyczkodawców za siedzenie na pieniądzach zostanie zmniejszona.

Federalny Komitet Otwartego Rynku powinien również ogłosić, że zastosuje się do rady Judy Shelton (którą prezydent przedstawił jako kandydat do Rady Gubernatorów FED), iż całkowicie wycofa IOER. Zalecamy dalsze obniżenie stawki IOER o 2 punkty bazowe dziennie, aż do powrotu do zera.

Nadszedł czas, aby FED ostatecznie przyznał, że IOER – płaci bankom, za siedzenie na pieniądzach, a nie pracę...

Rozpoczęcie przez FED spłaty odsetek od rezerw bankowych 9 października 2008 r. przyczyniło się do kryzysu finansowego.

Argumenty przemawiające za obniżką stóp procentowych są poparte danymi, które są uzasadnione. Kiedy Federalny Komitet Otwartego Rynku rozpoczął posiedzenie 30 lipca, rynki informowały (za pośrednictwem spreadu TIPS), że oczekują inflacji wydatków na konsumpcję osobistą w ciągu najbliższych 5 lat do średnio 1,28% (inflacja 1,58% CPI to 1,28% PCE inflacja), znacznie poniżej ogłoszonego celu FED wynoszącego 2%, celu, którego FED nie był w stanie osiągnąć od ponad kilku miesięcy, odkąd ogłosił to 7,5 lat temu.

Następnie oczekiwana pięcioletnia inflacja PCE spadła do 1,09% w dniu 5 sierpnia, pokazując, że nieśmiała obniżka stóp FED pozostawiła ich niebezpiecznie „za krzywą”.

Tymczasem stopa 10-letnich obligacji Skarbu Państwa spadła z już anemicznego 2,06% w dniu 30 lipca do przerażającego 1,73% w dniu 6 sierpnia.

 Dla porównania, w 1999 r., kiedy realny wzrost PKB wyniósł 4,75%, 10-letnie obligacje Skarbu Państwa uśredniono na 5,65%.

Najbardziej wymowny jest spadek cen towarów, dobry wskaźnik wiodący w kierunku, w którym zmierzają ceny ogólne. Latem 2018 r., kiedy realny wzrost PKB osiągnął 3,5%, wskaźnik cen towarów - łączna miara zmian cen towarów, od ropy naftowej przez pszenicę po drewno - wyniósł 202. Ten indeks spadł do 168 w dniu 7 sierpnia - 15% deflacji….

To pchnęło gospodarkę USA w strefę zagrożenia i jest rażącym alarmem, że FED musi natychmiastowo wprowadzić dużo pieniędzy.

Co ciekawe, podczas gdy średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 1 352 punkty (4,9%) w dniu 7 sierpnia z rekordowego poziomu osiągniętego 15 lipca, spadek ten był głównie zbieżny ze spadkiem cen towarów. Ustabilizowanie wartości dolara na odpowiedniej wysokości pomogłoby zapobiec tym dzikim wahaniom rynku akcji.


image


Strach przed wojną handlową i globalnym spowolnieniem wzrostu spowodował, że inwestorzy uciekli w bezpieczne miejsce, a to oznaczało pośpiech kupowania złota i dolarów. Gdy popyt na dolary rośnie, ale podaż pozostaje stała, ceny towarów i stopy procentowe spadają.image

Jeśli świat chce więcej dolarów, FED musi je dostarczyć. Kiedy towary powrócą do poziomu sprzed roku, FED może przestać obniżać stopy procentowe. Bardziej niepokoją nas deklaracje niektórych członków FED, że realny wzrost o 2% w Ameryce nie jest możliwy bez wyższych stóp inflacji. To nonsens „świeckiej stagnacji”….


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka