To i owo
Przez poznanie do poznania...
16 obserwujących
539 notek
208k odsłon
271 odsłon

Bank Centralny Chin rzuca gotówkę na rynek...

Wykop Skomentuj8

Bank Centralny Chin rzuca gotówkę na rynek...

Bank Centralny Chin wydał w piątek komunikat, że po raz trzeci w tym roku zmniejszy ilość gotówki, którą banki muszą zatrzymać jako rezerwy, uwalniając płynność w wysokości 900 miliardów juanów (126,35 miliardów dolarów), aby wzmocnić gospodarkę.

Ludowy Bank Chin (PBOC) powiedział, że obniży wskaźnik rezerw obowiązkowych (RRR) o 50 punktów bazowych dla wszystkich banków, a dodatkowe 100 punktów bazowych dla kwalifikujących się miejskich banków komercyjnych. RRR dla dużych banków zostanie obniżony do 13,0%.

Od początku 2018 r. PBOC obniżyło ten wskaźnik siedem razy. Wielkość ostatniego ruchu była na górnym końcu oczekiwań rynku, a kwota uwolnionych środków będzie jak dotąd największa w bieżącym cyklu łagodzenia.

Ten ruch pokazuje, że decydenci polityczni w ChRL są coraz bardziej zaniepokojeni, ale czy to jest wystarczające dla ustabilizowania gospodarki?

Spowolnienie gospodarki wynika z powodu utraty zaufania... Korporacje nie chcą inwestować w ChRL z powodu wojny handlowej, globalnego spowolnienia oraz słabego wzrostu infrastruktury i sektora nieruchomości...

Analitycy twierdzą, że problemem ChRL nie jest brak kredytu ale osłabienie zaufania przedsiębiorców i konsumentów w miarę trwania wojny handlowej. 

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka