To i owo
Przez poznanie do poznania...
7 obserwujących
340 notek
87k odsłon
229 odsłon

Bank Centralny Chin rzuca gotówkę na rynek...

Wykop Skomentuj8

Bank Centralny Chin rzuca gotówkę na rynek...

Bank Centralny Chin wydał w piątek komunikat, że po raz trzeci w tym roku zmniejszy ilość gotówki, którą banki muszą zatrzymać jako rezerwy, uwalniając płynność w wysokości 900 miliardów juanów (126,35 miliardów dolarów), aby wzmocnić gospodarkę.

Ludowy Bank Chin (PBOC) powiedział, że obniży wskaźnik rezerw obowiązkowych (RRR) o 50 punktów bazowych dla wszystkich banków, a dodatkowe 100 punktów bazowych dla kwalifikujących się miejskich banków komercyjnych. RRR dla dużych banków zostanie obniżony do 13,0%.

Od początku 2018 r. PBOC obniżyło ten wskaźnik siedem razy. Wielkość ostatniego ruchu była na górnym końcu oczekiwań rynku, a kwota uwolnionych środków będzie jak dotąd największa w bieżącym cyklu łagodzenia.

Ten ruch pokazuje, że decydenci polityczni w ChRL są coraz bardziej zaniepokojeni, ale czy to jest wystarczające dla ustabilizowania gospodarki?

Spowolnienie gospodarki wynika z powodu utraty zaufania... Korporacje nie chcą inwestować w ChRL z powodu wojny handlowej, globalnego spowolnienia oraz słabego wzrostu infrastruktury i sektora nieruchomości...

Analitycy twierdzą, że problemem ChRL nie jest brak kredytu ale osłabienie zaufania przedsiębiorców i konsumentów w miarę trwania wojny handlowej. 

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka