8 obserwujących
231 notek
106k odsłon
  272   0

Korwin-Mikke podziwia Łukaszenkę?"Polacy chcieliby mieć takiego prezydenta"

Według Korwin-Mikkego Polacy chcieliby mieć takiego prezydenta jak Łukaszenka. 

Cała opinia międzynarodowa jest zbulwersowana postępowaniem prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki; a w szczególności jego ostatnim czynem, to jest: porwaniem cudzoziemskiego samolotu w celu aresztowania białoruskiego opozycjonisty, Ramana Pratasiewicza.

Łukaszenka w sposób bezwzględny i okrutny traktuje swoich przeciwników na Białorusi: wsadza ich od więzień i poddaje torturom. U normalnych ludzi budzi to oburzenie; są jednak i tacy, którzy z podziwem wypowiadają się o białoruskim dyktatorze. Należy do nich: Janusz Korwin-Mikke. Oto co napisał na Twitterze polityk Konfederacji: "JE Aleksander Łukaszenka podpadł (prawie...) wszystkim. Z wyjątkiem wielu Białorusinów.Polacy też chcieliby mieć prezydenta, który odważnie rzuca wyzwanie całemu światu i, nawet łamiąc zasady, aresztuje siewcę zamieszek. Czy chan Czyngiz po rzezi Samarkandy - stracił u Mongołów?"- czytamy.

Nie jest to specjalnie zaskakujące, ponieważ Korwin-Mikke od dawna popierał różnych dyktatorów: począwszy od gen. Jaruzelskiego przez Pinocheta po generała Franco. Polityk Konfederacji od jakiegoś już czasu nie ukrywa swojej fascynacji Władimirem Putinem. Także nie powinno nikogo dziwić, iż według Korwina z porwaniem samolotu Ryanair przez Białoruś Putin nie miał nic wspólnego:"Tylko... co z tym ma wspólnego JE Włodzimierz W.Putin, który od 10 lat stara się wysadzić z siodła JE Aleksandra Łukaszenkę, by wcielić Białoruś do Federacji?"- pytał polityk Konfederacji na Twitterze. W tej sprawie zabrał głos również Rafał Ziemkiewicz, który stwierdził, że dla każdego poważnego człowieka jest oczywiste, ze za tym "aktem terrorystycznym" stała Moskwa. 

Ślepa miłość Korwin-Mikkego do Putina jest tak wielka(albo nie jest ślepa, tylko opłacalna), iż według niego na budowie Nord Stream 2 bardziej ucierpi Białoruś niż Polska: "NordStream2 jest znacznie większym zagrożeniem dla Białorusi, niż dla Polski. Ma służyć http://m.in. jako środek zmuszenia Białorusi by weszła do ZBiRa lub FR. I teraz jakiś idiota proponuje "za karę dla Białorusi" - zablokować NordStream2!!!!"- napisał.

Warto przypomnieć, ze w ostatnim czasie Korwin-Mikke ogłosił, że przez miesiąc będzie jadł same fast-foody i chce w ten sposób udowodnić, że to pożywienie nie różni się specjalnie o innego jedzenia i na pewno z tego powodu nie umrze.

  

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka