Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
275 notek
140k odsłon
  765   0

Czy będzie koalicja PiS-u z Konfederacją?

Według wielu polskich patriotów najlepszą, wymarzoną koalicją parlamentarną byłby sojusz PiS-u z Konfederacją.

Portal wpolityce.pl zamieścił sondaż, z którego wynika, że jakby PiS startował na wspólnych listach wyborczych z Konfederacją oraz Solidarną Polską to zdobyłby 37 procent. Co ciekawe- z tego samego sondażu wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby 38 procent gdyby wystartowała samodzielnie.

Niewykluczone, że jednak PiS będzie skazany na Konfederację; w dobie pandemii koronawirusa i innych kryzysów partia rządząca może nie uzyskać większości po następnych wyborach parlamentarnych i Konfederacja będzie niezbędna do zdobycia większości w Sejmie. Oczywiście jest wiele różnic pomiędzy obiema partiami; przecież jeszcze niedawno poseł Braun chciał wieszać ministra Niedzielskiego a inni politycy Konfederacji chcieli stawiać członków rządu PiS za sposób walki z pandemią przed Trybunałem Stanu; ponadto dla PiS-u Konfederacja jest za bardzo prorosyjska a dla Konfederacji PiS jest za bardzo proamerykański; problemem może być również i to, że obie partie walczą o tego samego wyborcę- konserwatystę i prawicowca. Według polityków Konfederacji PiS jest "koncesjonowaną prawicą" zatwierdzoną w Magdalence i przy Okrągłym Stole, który blokuje miejsce npo prawej stronie tzw. prawdziwej prawicy czyli Konfederacji.To samo myśli PiS o Konfederacji- że jest tworem postkomunistów mającym na celu odebranie głosów Prawu i Sprawiedliwości i zablokowaniu jej rządów. Świadczyć miało choćby o tym głosowanie w sprawie "Lex TVN"- wówczas Konfederacja nie przyłożyła ręki do zlikwidowania tej stacji i wstrzymała się od głosu. Konfederacja ponadto uważa, a w szczególności partia Korwin, że prawica pod względem ekonomicznym musi być liberalna i wolnorynkowa; PiS natomiast jest zwolennikiem tzw solidarności społecznej. Można jednak sobie wyobrazić rząd w którym Konfederacja przejmuje ministerstwa zajmujące się gospodarką a PiS siłowe. Przecież już raz Jarosław Kaczyński oddał ministerstwo finansów śp. Zycie Gilowskiej, która była liberałem.. Dlatego ten scenariusz  wcale nie jest niemożliwy. Co by nie mówić o Konfederacji to w porównaniu z innymi partiami opozycyjnymi  jest ona najbardziej merytoryczną i konstruktywną opozycją.      

Pomimo przedstawionych różnic są również podobieństwa: przecież Janusz Korwin-Mikke i Jarosław Kaczyński byli po tej samej stronie, kiedy próbowano przeprowadzać w Polsce lustrację. Dzisiaj- zarówno jeden jak i drugi są uważani za oszołomów czy też wariatów przez oświecony salon lewicowo- liberalny. Warto przypomnieć, że Konfederacja niektóre projekty PiS-u poparła- jak choćby ten wprowadzający stan wyjątkowy na granicy z Białorusią.

Nie przypadkiem chyba PiS wsparł Roberta Bąkiewicza i tym samym narodowców  oraz ogłosił Marsz Niepodległości świętem państwowym. Teraz Janusz Korwin-Mikke zamieścił na swoim Twitterze zdjęcie na którym rozmawia z Jarosławem Kaczyńskim. Jest coś na rzeczy- czy dojdzie do koalicji marzeń?

 

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka