Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
274 notki
139k odsłon
  2148   0

"Wtedy na nich splunę". Michalkiewicz ostrzega Konfederacje

Stanisław Michalkiewicz ostrzega Konfederację, że jeżeli zagłosuje razem z PiS za odbieraniem majątków rosyjskim obywatelom przebywającym w Polsce on przestanie popierać tą partię. 


Stanisław Michalkiewicz jest uważany za wielki autorytet na polskiej prawicy. Od lat jest związany z Januszem Korwin-Mikke, który prywatnie jest jego przyjacielem i z którym zakładał Unię Polityki Realnej oraz współpracował w organie medialnym tej partii "Najwyższym Czasie". Nie może więc dziwić, że Michalkiewicz sympatyzuje z Konfederacją- czego dawał wielokrotnie wyraz. Teraz jednak wypowiedział nieoczekiwane słowa, bowiem zagroził, że przestanie popierać partię Korwin-Mikkego. Stanie się to wtedy jeżeli Konfederacja przegłosuje razem z PiS ustawę umożliwiającą odbieranie prywatnych majątków Rosjanom przebywającym w Polsce: "Gdyby Konfederacja zgodziła się na konfiskatę prywatnego mienia Rosjan w Polsce, to bym plunął na nich. Nie chciałbym mieć wówczas z tą partią nic wspólnego. Już bym nigdy ich nie potraktował 'serio’ "- stwierdził.

Według prawicowego publicysty rosyjscy obywatele nie mogą cierpieć z powodu polityki władz ich państwa  :"Mam nadzieję, że tak nie będzie. Rozumiem, że można nacjonalizować, czy konfiskować majątek państwa rosyjskiego. Podkreślam – państwa (a nie osób prywatnych)"- podkreślił i dodał, że jeśli, by do tego doszło, to był by to zwykły rabunek : "To, że tak daleko odchodzimy od prawa rzymskiego, że dopuszczamy się w majestacie prawa zwykłego rabunku… ja się z tym nie mogę pogodzić".

Michalkiewicz powiedział, że się nie boi oskarżeń o to, że jest ruskim agentem: "A jak mnie zamkną, to najwyżej nie będę już mówił"- powiedział. W przeszłości kiedy USA naciskały Polskę na zapłacenie roszczeń żydowskich Michalkiewicz proponował zaproszenie wojsk rosyjskich na terytorium Polski i  krytykował Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie prowadzi przyjaznej polityki wobec Rosji takiej jak choćby Victor Orban. 

 


Lubię to! Skomentuj67 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka