Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
278 notek
142k odsłony
  669   10

Ziemkiewicz o reparacjach od Niemiec : genialny ruch Kaczyńskiego

Według  Rafała Ziemkiewicza Jarosław Kaczyński poruszając temat roszczeń wykonał genialny ruch dokonując podziału na patriotów i zdrajców: "O bardziej genialną linię podziału trudno byłoby sobie to wyobrazić"- stwierdził.

Rafał Ziemkiewicz nigdy nie należał do wyznawców Jarosława Kaczyńskiego i nie stronił od jego krytyki. Teraz jednak wypowiedział kilka ciepłych słów pod jego adresem. Chodzi o sprawę roszczeń od Niemiec za II wojnę światową. Według Ziemkiewicza Kaczyński po raz kolejny  narzucił swoją narrację i znowu stał się centralnym punktem polskiej polityki" Jarosław Kaczyński nie daje się uśpić swoim sukcesom(....)tak znowu rządzącą Polską polityk co i raz pokazuje, że nie zatracił instynktu oraz elementarnej wiedzy"- powiedział Ziemkiewicz. Zdaniem Ziemkiewicza Kaczyński po raz kolejny wyznaczył linię podziału w polskiej polityce: "Po wyczerpania taki podziałów takich jak : "Polska solidarna" vs "Polska liberalna"; po wyczerpaniu podziału socjalnego : że tamci chcą aby karuzele vatowskie chciałyby konsumować całość dochodu narodowego, a my podzielimy się z ubogimi, ze zwykłymi Polakami - po tym wszystkim przyszedł czas na stworzenie nowej narracji. I co zrobił Jarosław Kaczyński? Pokazał problem reparacji od Niemiec"- powiedział.

Według konserwatywnego dziennikarza prezes PiS używając tej narracji dokonał podziału na patriotów i zdrajców: "W ten sposób Jarosław Kaczyński znalazł fantastyczny wykrywacz volksdeutschów, ponieważ w tej sprawie opozycja lewicowo-liberalna opowiedziała się przeciwko oczywistym polskim interesom."- zauważył Ziemkiewicz. W jego ocenie cała ta sprawa pokazuje, że zarzuty, iż Platforma Obywatelska jest partią pro-niemiecką są prawdziwe: "Tak, te miesiące pokazywania Tuska w TVP "Fur Deutschland; te wszystkie sypane oskarżenia, że PO jest partią budowaną za niemieckie pieniądze; że liczy na stanowiska w UE od Niemiec i to jest ważniejsze dla nich niż dobro własnego kraju- oni te wszystkie zarzuty potwierdzili- i powiedzieli: "Tak to jest prawda: "Jesteśmy partią Generalnej Guberni".  W związku z tym według Ziemkiewicza następne wybory parlamentarne odbędą się pomiędzy polskimi patriotami i zdrajcami: "Następne wybory nie będą pomiędzy tymi, którzy potrafią sprawnie państwem administrować, a tymi, którzy nie potrafią. Tymi, którzy poprawiliby gospodarkę i podnieśli wzrost PKB a tymi, którzy też mają wzrost gospodarczy , ale państwo nie funkcjonuje dobrze. Krótko mówiąc: nie o tym będą te wybory. Te wybory będą o tym czy jesteś Polakiem czy przeciwnikiem Polski"- powiedział Ziemkiewicz. Publicysta podkreślił, że opozycja jest bezradna w politycznej walce z Jarosławem Kaczyńskim :"Znowu nieudolny bokser jakim jest lewicowo-liberalny obóz oraz wszystkie jego emanacje z PO i wszystkimi jego przystawkami dostał w dziób; padł na ring i płacze, że w gębę dostał - spuentował Ziemkiewicz.  
Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka