Blog
Redakcja Salon24.pl
Redakcja Salon24.pl
0 obserwujących 235 notek 458397 odsłon
Redakcja Salon24.pl, 6 września 2012 r.

R. Sikorski: Giertych jest skutecznym adwokatem

Donald Tusk musiał uznać, że poziom szczucia jego rodziny osiągnął już takie rozmiary, że nie może tego puścić płazem – powiedział szef dyplomacji Radosław Sikorski w programie „Fakty po faktach” (TVN24). Skomentował w ten sposób spekulacje, czy reprezentowanie przed sądem Michała Tuska przez Romana Giertycha może zaszkodzić samemu Donaldowi Tuskowi.

„Atakowanie rodzin jest poza wszelkimi standardami” – stwierdził stanowczo w programie Sikorski i powtórzył opinię o mecenasie Giertychu, jaką mogliśmy usłyszeć wcześniej od innych polityków. Mianowicie, że jest „skutecznym adwokatem”. Wielokrotnie zaznaczał również, że nie widzi związku między pracą Romana Giertycha jako mecenasa oraz jego polityczną działalnością.

Szef dyplomacji wypowiedział się również na temat propozycji zawartych w nowym programie Prawa i Sprawiedliwości. „Okazało się, że jest to zbiór pobożnych życzeń” – stwierdził. Jego zdaniem „byłoby to zwiększenie deficytu i przekroczenie konstytucyjnego pułapu długu, czyli katastrofa dla Polski”. W opinii Sikorskiego propozycje PiS pokazują fundamentalną niekompetencję opozycji w sprawach ważnych dla Polaków, więc „każdy powinien zajmować się tym, na czym się zna i co potrafi – minister Rostowski finansami i gospodarką , a PiS szukaniem autorów wybuchów”.

Cała rozmowa w TVN24

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Tematy w dziale