183 obserwujących
639 notek
1018k odsłon
244 odsłony

Tuska ucieczka do przodu – 500 dni na dopalaczach?

Wykop Skomentuj27

 

Czy Tusk był wczoraj na dopingu?
Przecież, żeby tak się zachowywać, żeby mówić takie rzeczy o swoim konkurencie politycznym – dwa miesiące po największej tragedii w Polsce powojennej, gdy jego rywala politycznego dotknęła największa tragedia, trzeba być nieźle nakręconym. Czy Tusk ma nieczyste sumienie i dlatego obraża Kaczyńskiego? Zwykła prowokacja, czy brudne sumienie?
Czy to ten sam Tusk, ktory ponoć płakał, gdy dowiedział się o katastrofie, głos mu się łamał gdy wspominał w telewizji tamten dzień? Czy dzisiaj już zapomniał o nagonce na Prezydenta Polski? 
 
Czy Tusk był wczoraj sobą?  Czy też, zachowywał się tak jak kazali mu pijarowcy ?
 
Ale, czy tak zachowuje się premier – a nie jakaś marionetka -  dużego państwa w środku Europy?
Mówi takie rzeczy – w takim kontekście historycznym, dwa miesiące po tragedii narodowej?
Jaki jest skutek jego słów można było zaobserwować w Lublinie – gdy jakaś niezrównoważona zwolenniczka PO szukała pały na Kaczora. Przecież Palikota wyhodował sam Tusk.
 
Zawalił śledztwo smoleńskie, pozwolił by Rosjanie przeprowadzali swoje quasi śledztwo, stosując jakieś wschodnie standardy z zamierzchlej epoki.
Pozwolił (umożliwił poprzez zaniechania),  żeby rozgrywała się na oczach opinii publicznej jakaś farsa śledcza i co? Ucieczka do przodu? Kolejne 500 dni chce lecieć na dopalaczach? 
 
500 dni na dopalaczach i co dalej? Tusk rządzi prawie trzy lata. Jaki jest bilans?
 
Przykład pierwszy z brzegu, ale najważniejszy. Smoleńsk - wiadomo, że lista pytań co się działo w Polsce jest nieprawdopodobnie długa, kiedyś na te pytania trzeba będzie odpowiedzieć.  Wyszła amatorszczyzna  rządu i jak nigdy dotąd, ujawniona została fatalna kondycja państwa. Kolejne 500 dni nicnierobienia?  
 
Na wyborach świat się nie kończy, co Tusk zrobi gdy przegra?
Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale