„bardzo radykalnie wzmocniliśmy pozycję Polski. Polska jest jednym z kluczowych krajów w Unii Europejskiej. Mamy mocną broń. Nasi partnerzy o tym wiedzą …”
Polskie obozy koncentracyjne :
”Tu musimy być precyzyjni. Nie zgadzam się i nigdy się nie zgodzę na sytuację w której nie wolno wymienić Niemców w kontekście Holocaustu, natomiast wolno wymieniać Polaków. Ten typ poprawności nas po prostu niszczy.
Niestety, ale dziś musimy przypominać kto był katem, a kto był ofiarą. Musimy zmagać się z roszczeniami majątkowymi będącymi efektem II Wojny Światowej, a Polska nie może się nawet zająknąć, jak to podczas tej wojny było. To jest Polski punkt widzenia i nie widzę powodu dla którego miałbym przypominać niemiecki. I tylko ludzie skrajnie głupi albo zaprzedani mogą żądać byśmy to robili.”
Intrygi i fałszywe informacje:
Jeśli ktoś jedzie na negocjacje, gdzie ma naprawdę słabe karty, 25 krajów przeciw sobie i jeden, dość platonicznie, za sobą i wywozi tak dobre rozwiązanie, to zasługuje tylko na brawa.
Nie było żadnych tarć, było za to mnóstwo plotek, intryg, fałszywych - podawanych przez innych negocjatorów - informacji. Ale tarć nie było.
Poważny problem dla opozycji:
„To co teraz słyszę na ten temat jest po prostu szukaniem dziury w całym. Bo odnieśliśmy ogromny sukces dla Polski, co dla części agresywnie nastawionych wobec mojej formacji mediów i polityków jest poważnym problemem. Stąd szuka się takich nieprawd. Wygraliśmy dużo, wygraliśmy dobrą taktyką negocjacyjną.”
z wywiadu premiera Kaczyńskiego przeprowadzony przez Michała Karnowskiego dla Dziennika.
Polska mocniejsza po szczycie - i z tym stwierdzeniem niech polemizują salonowi malkontenci i esemesowi "plotkarze"
warto przeczytać "Polska zagrała va banque w wielkiej grze o Europę"
Inne tematy w dziale Polityka