194 obserwujących
1452 notki
3581k odsłon
3172 odsłony

Te dwa piękne dni w listopadzie

Wykop Skomentuj174

Los obdarzył mnie hojnie  podwójnym świętem, ulicami i domami wspaniale przystrojonymi biało-czerwonymi flagami, radosnym nastrojem, bukietami kwiatów, uśmiechniętymi ludźmi patrzącymi na siebie życzliwie..
.
Tak się złożyło, że wigilią moich imienin jest Święto Niepodległości. Nic więc dziwnego, że z premedytacją i bez skrupułów korzystam z podniosłości  11 Listopada, którego radosne okruchy spadają na mnie dnia następnego.

A w tym roku wszystko jakby się sprzysięgło, żeby zapewnić mi jeszcze lepszy nastrój i jeszcze lepszą oprawę mojego małego osobistego święta. Bo kiedy sobie jutro spacerkiem, mijając odświętne rodziny, radosne buzie dzieci,  pójdę na Wawel – czeka mnie wielka przyjemność, prezent niezwykły, satysfakcja niebywała...

Oto ci, którzy twierdzą, ze Polska wciąż niepodległa nie jest i śpiewają „ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie” będą pokornie i kornie święcić Dzień Niepodległości w obliczu ich własnego „memento mori”, w obliczu woli Pana.
I nie jest ważne, jakie później, pod Krzyżem Katyńskim padną słowa zapadające  w twarze zacięte i ponure...
Ważne, że przegnani z Warszawy, zmuszeni do szukania miejsca dla siebie, przybędą do Krakowa, w to miejsce, które jest ich klęską. I staną w obliczu mojej osobistej radości i satysfakcji, której nie są w stanie mnie pozbawić.

Powiecie, ze pogłębiam podziały, że nie szukam jedności w TYM dniu?
Ano macie rację.
Ostatnią rzeczą jakiej sobie życzę  z okazji MOJEGO podwójnego święta jest poczucie jedności z ludźmi, których do mojego miasta, na to jedyne w swoim charakterze wzgórze wawelskie  przywiedzie nienawiść, chęć odwetu i kłamstwo.

Mnie wystarczą biało-czerwone kotyliony, kokardki niewielkie już dzisiaj przypięte do kurteczek i dumnie noszone przez synków moich sąsiadów z przejęciem opowiadających, że to babcia specjalnie dla nich je zrobiła.

Niech się święci ten piękny dzień naszej Wymarzonej, Wolnej i Niepodległej!

OJCZYZNĘ WOLNĄ POBŁOGOSŁAW PANIE!


 

Wykop Skomentuj174
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale