Renata Rudecka-Kalinowska Renata Rudecka-Kalinowska
1939
BLOG

Wyrok w sprawie Dawid Jackiewicz vs RRK

Renata Rudecka-Kalinowska Renata Rudecka-Kalinowska Polityka Obserwuj notkę 84

W sprawie karnej z oskarżenia prywatnego europosła PiS Dawida Jackiewicza przeciwko Renacie Rudeckiej Kalinowskiej „o to, że w dniach 26 i 28 kwietnia 2012 roku w nieustalonym miejscu umieściła w środkach masowego przekazu – na serwerach internetowych blogi.newsweek.pl, salon24,pl i blog.onet.pl – wpis pod tytułem Strzeżcie się PiS gdy chce wam podarować Polskę” , w którym to wpisie i w komentarzach do wpisu umieściła treści zniesławiające i poniżające Dawida Jackiewicza, nadto narażające go na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania mandatu posła na Sejm RP, wywołując skutki przestępstwa na terenie całej RP, to jest o czyn z art 212 & 2 kk.”

 

Przypominam, że odrzuciłam propozycję ugody: przeprosiny europosła w zamian za wycofanie prywatnego aktu oskarżenia.

 

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieście Wydział II Karny zapadł w tej sprawie wyrok :

 

Sąd UNIEWINNIŁ oskarżoną Renatę Rudecką Kalinowską i oddalił oskarżenie, kosztami procesu obciążając oskarżyciela.

 

W długim, świetnie skonstruowanym merytorycznie uzasadnieniu wyroku sąd po analizie mojego bloga, przywołując polskie prawo oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka podkreślił wynikające z Konstytucji RP prawo obywatela do wolności słowa i krytyki osób publicznych. Sąd nie znalazł dowodów potwierdzających łamanie prawa przeze mnie.

 

http://renata.rudecka-kalinowska.salon24.pl/615534,oskarzona-renata-rudecka-kalinowska

http://renata.rudecka-kalinowska.salon24.pl/616867,rozprawa-i-oskarzona-renata-rudecka-kalinowska

http://renata.rudecka-kalinowska.salon24.pl/617118,prywatny-akt-oskarzenia

Virtual Pet Cat for Myspace Renata Rudecka-Kalinowska   Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, to byśmy nigdy niczego nie mieli/Jarosław Kaczyński/     "Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Odzyskamy te miejsca, których obsada zależy od państwa. PiS musi tam rządzić. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podlegającej rządowi". /Jacek Kurski na Zjeździe Wyborczym PiS,4 marca 2007w Gdańsku:/   &amp

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka