Robakks
1/∞ = +0 > 0
27 obserwujących
250 notek
290k odsłon
252 odsłony

Elektron i jego natura

Wykop Skomentuj29

Dział Technologie

Temat Nauka

Napisz notkę na ten temat.

image


To się nadaje do sekcji Nauka, ale czy aby na pewno? Przecież to nie od autora bloga zależy gdzie zostanie zakwalifikowana jego/jej notka... :(

cytat:

O elektromagnetyzmie mówi się, że zmieniające się pole elektryczne tworzy współbieżne pole magnetyczne, a to drugie sprzęgnięte z tym pierwszym wpływa na jego zmianę i tak "w koło Macieju". W ogólności: 

E + H = e―m

W elektronie występuje równocześnie E i H, a więc kulka otaczająca elektron jest elektromagnetyczna, i to łatwo sprawdzić wpływając na kierunek przemieszczania się strumienia elektronów za pomocą zewnętrznego pola elektrycznego, magnetycznego, czy wysokoenergetycznej fali rtg;

więc

mnie nie chodzi o pozbywanie się fali, ale wręcz odwrotnie: o uświadomienie sobie, że elektron to nie tylko masywne obdarzone ładunkiem jądro o niezerowej średnicy, ładunku i masie, ale również ta niepusta przestrzeń, która to jądro otacza i jest przez to jądro wleczona podobnie jak przyciąganie ziemskie jest wleczone przez krążącą po bezkresach Ziemię.

A wiesz Mek dlaczego wiązka elektronów ulega rozproszeniu? Co sprawia, że elektrony oddalają się od siebie? Tego nie da się zamydlić drganiem atomów, bo w wiązce elektronów nie ma atomów. :-)

Odpychanie się ładunków jednoimiennych na odległość. Tak?

cytat pochodzi z wątku https://www.salon24.pl/u/arkadiusz-jadczyk/1002759,kwantowy-kolaps-mit-czy-rzeczywistosc


Edward Robak z Nowej Huty

Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie