Autor: Robakks
Autor: Robakks
Robakks Robakks
337
BLOG

Rozum i Prawda

Robakks Robakks Technologie Obserwuj notkę 104
Człowiek rozumny ma aspiracje Tagi: #Nauka


Aspiracje: «pragnienie realizacji ambitnych planów»

Od pomysłu do przemysłu

Chcieć to móc

Zdarzyło się, że w jednym z wątków jeden zapytowywacz zadał mi kilka pytań nie na temat, ale odpowiedzi które mu udzieliłem odrzucił w całości twierdząc przy tym, że:

Rozum już wielu ludzi, wiele razy zawiódł na manowce. Nie Rozum jest najważniejszy, ale Prawda. " Poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli"

Charakterystyczne dla tego zapytowywacza jest to, że gdy otrzyma logiczną, sensowną i uzasadnioną odpowiedź to udaje że jej nie otrzymał, okrzyknie jakimś epitetem (np. wymijająca) i wymyśla w miejsce jednego pytani kilka nowych napędzając trollociąg.

Przykład:

Pytacz pyta: 

"Jakim cudem z pogody uśrednionej można sporzadzić aktualną prognozę pogody."

Odpowiedź:

Z pogody uśrednionej można sporządzić aktualną prognozę pogody cudem nadinterpretacji. Po prostu nie rozumiejąc co Pan czyta wymyśla Pan sobie, że przeczytał Pan coś co nie zostało napisane, a następnie jest Pan święcie przekonany, że tak właśnie zostało napisane. Podejmę jeszcze raz (ostatni) próbę wyjaśnienia Panu w czym rzecz.

Pisze Pan: "Przecież to klimat wynika z pogody (uśrednionej), a nie pogoda z klimatu."

Aktualna pogoda np. na Grenlandii wynika z lokalizacji geograficznej, a to określa klimat rejonu. Pogoda oscyluje wokół wartości uśrednionej i inna jest na Grenlandii, a inna na Madagaskarze.

Pytacz nie potwierdza, że zrozumiał. Czego się boi?


Edward Robak z Nowej Huty


Robakks
O mnie Robakks

konsekwentny

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie