22 obserwujących
515 notek
274k odsłony
  328   3

Generał Mróz daje do sześciu tygodni na kontrofensywę?

defence24 HIMARS
defence24 HIMARS
Ukraiński prezydent jest zdania, że Ukraina musi przeprowadzić kontrofensywę, by odzyskać okupowane ziemię w ciągu najbliższych 3-6 tygodni – powiedział portalowi Politico kongresmen Adam Smith, szef delegacji, która niedawno odwiedziła Kijów. Jak dodał, kongresmeni naciskają na administrację Joe Bidena, by dostarczyła Ukrainie broń dłuższego zasięgu. Ta może być Ukrainie szczególnie potrzebna, bo we wrześniu Rosja może przeprowadzić „referenda”, stanowiące grunt pod aneksję zajętych terytoriów, a potem przyjdzie generał Mróz.

Filmik: UKRAINA – ANALIZA OFENSYWY. płk Lewandowski

Jak powiedział portalowi polityk Demokratów, Zełenski i inni przedstawiciele władz przekazali kongresmenom, że chcą zawrzeć pokój z Rosją, ale po wyzwoleniu okupowanych ziem, zwłaszcza na południu kraju. Zełenski miał dodać, że okienko czasowe na przeprowadzenie takiej kontrofensywy jest wąskie z uwagi na umacniające się pozycje Rosjan i sprzyjające do obrony warunki w okresie jesienno-zimowym.

Dostarczona Ukrainie artyleria rakietowa i lufowa dalekiego zasięgu może zmusić Rosjan do samodzielnego wycofywania się z okupowanych terytoriów Ukrainy. Wystarczy tylko odcinać rosyjskie wojska od dostaw…


kontynuacja notki  798 słów więcej

Lubię to! Skomentuj34 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale