pilka pilce nierowna
pilka pilce nierowna
RobertzJamajki RobertzJamajki
115
BLOG

Roland Garros, ślepy Harem i złe baletnice

RobertzJamajki RobertzJamajki Sport Obserwuj notkę 7
„Piłki są zbyt ciężkie i posiadają wytrzymałość astmatyka, który właśnie wypalił trzy paczki papierosów” – napisał francuski dziennik „L’Equipe”. Cytuje słowa trenera Enzo Py, który prowadzi jednego z ulubieńców miejscowej publiczności, wracającego do gry po depresji i fizycznych problemach zdrowotnych, Lucasa Pouille’a. – Bardzo szybko się zużywają. Bardzo niska jest jakość filcu nałożonego na piłki – stwierdził Py.

Piłki tenisowe używane podczas tegorocznego Roland Garrosa budzą kontrowersje wśród zawodników. Holger Rune i Danil Medwiediew skrytykowali piłki, twierdząc że są ciężkie i spowalniają grę. Wiele meczów z udziałem czołowych zawodników wiązało się z dużą liczbą niewymuszonych błędów, co może wynikać z trudności w panowaniu nad piłką oraz jej kontrolą. Według niektórych specjalistów, zmiana piłek może mieć związek z dążeniem do przedłużania meczów, poprzez spowolnienie gry. Jednakże niektórzy zawodnicy, jak na przykład Alcaraz potrafili osiągnąć znaczne wyniki, mimo że mieli problemy z kontrolą piłki. Są do niczego – powiedział francuski tenisista Benoit Paire o piłkach używanych podczas Roland Garrosa.


reszta tekstu

Pierwsza Nagroda w konkursie na najlepsze opowiadanie o Powstaniu Warszawskim organizowane przez salon24.pl za 2014 rok Zapraszam na mój blog: https://robertzjamajkisite.wordpress.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport