Własne zdjęcie ekranu
Własne zdjęcie ekranu
Ronin. Ronin.
1212
BLOG

Wehikuł czasu Komisji Europejskiej

Ronin. Ronin. Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 56

 W wakacje Komisja Europejska pytała obywateli wspólnoty, czy chcą nadal dzielić czas na letni i zimowy i jeśli tak, który z nich będzie bardziej odpowiedni.

Decyzja już zapadła – od października przyszłego roku nie będzie zmian czasu.

"Podział na czas letni i zimowy został skrytykowany przez odpowiadających w ankiecie. Wzięło w niej udział 4,6 milionów osób i organizacji, z czego 80% opowiedziało się przeciwko zmianie czasu. Najwięcej głosujących pochodziło z Niemiec, za projektem opowiedziała się też Angela Merkel, dla której jest to sprawa dużej wagi. Mimo że odpowiedzieli nieliczni obywatele, Komisja Europejska jest zdania, że przestawianie zegarków przynosi więcej szkody niż pożytku. Cierpi bezpieczeństwo publiczne, firmy prywatne, komunikacja zbiorowa, a niektórzy twierdzą, że także nasze zdrowie.

Kraje należące do Unii Europejskiej mają czas do kwietnia, by zdecydować, czy wolą zostać w strefie z czasem letnim, czy zimowym. Trzeba jednak podejść do sprawy rozsądnie i dogadać się z sąsiadami. Unia ryzykuje chaos czasowy – wyobraźcie sobie, że Niemcy zdecydują zostać w innej strefie czasowej niż Polska i Francja… dla komunikacji międzynarodowej byłby to ogromny problem. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie.

"No more seasonal clock changes after October 2019. This ambitious timeline will allow European citizens to reap the benefits without delay. I’m inviting.

— Violeta Bulc (@Bulc_EU) September 14, 2018"


Veronica Bulc liczy też na to, że kraje członkowskie podejdą do sprawy rozsądnie i uda się wypracować kompromis, by niepotrzebnie nie dzielić Europy. Harmonogram jest dość szybki, ale w każdym kraju prowadzone są konsultacje w tej sprawie.

Warto przypomnieć, że podział został wprowadzony z powodu oszczędności – najpierw świec, potem energii elektrycznej. Jednak w czasach oszczędnego oświetlenia LED-owego, popularyzacji automatyki budynkowej i rozwiązań dla inteligentnych miast przyniesie większe korzyści, niż przestawianie zegarków, co podkreślił wiceprzewodniczący KE Maros Sefcovic."

Tym samym Komisja Europejska uzyskała władzę nad czasem ;)

I mimo, że nie jestem fanem Komisji Europejskiej to jeszcze bardziej nie jestem fanem zmian czasu.

Ciekawość, jedynie który czas wybierzemy ?


Niech czas będzie z Wami i nigdy Wam go nie zabraknie.


Ronin.


Źródło:

Niebezpiecznik.pl




Ronin.
O mnie Ronin.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości