W służbie Ojczyźnie!
"Jestem Polakiem - więc mam głównie polskie obowiązki"
5 obserwujących
37 notek
28k odsłon
245 odsłon

Spektakularne zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych

Wykop Skomentuj3

image


Wybory parlamentarne, najważniejsze od 1989 roku wygrało Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując największe od 30 lat poparcie społeczne to, jest ponad 8 mln głosów przy równie rekordowej frekwencji - 61,2 proc. wyborców, którzy wzięli udział w tych wyborach.

Z jednej strony mieliśmy tutaj do czynienia z prawdziwej starciem wizji Polski Solidarnej opartej na wartościach chadeckich i bardzo bliskim środowiskom patriotyczno-religijnym oraz solidarnościowym a Polską liberalną, opartą na teoretycznym państwie euroentuzjastów z liberalną gospodarką.

To właśnie Prawo i Sprawiedliwość zaczęła w Polsce reformy społeczno- gospodarcze będące wywróceniem wszystkich reform, które w tym kraju wprowadził Balcerowicz, co wywołało prawdziwą wściekłość ze strony piewców zbankrutowanej neoliberalnej ideologii i powiązanych z nimi środowisk biznesowych i medialnych, które należały do beneficjentów neoliberalnej transformacji w Polsce. Największym jednak beneficjentem tych reform był globalny kapitał, który ustalał w tym kraju reguły gry aż do przejęcia władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość.

https://www.youtube.com/watch?v=efHd591YL08

Najgorsze dla tych środowisk było to, że wprowadzane przez PiS reformy, mające na celu odwrócenie się od skolonizowanego państwa teoretycznego nie prowadzą do gospodarczej i zadłużeniowej katastrofy, ale do ogromnego wzrostu gospodarczego, niespotykanego wcześniej spadku bezrobocia oraz silnego spadku zadłużenia.

https://www.salon24.pl/u/rozumny/813306,mialo-byc-zadluzenie-jak-w-grecji-a-jest-najnizsze-bezrobocie

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1421404,prognoza-gospodarcza-ke-dla-polski-wyzsza.html

Beneficjentem reform Prawa i Sprawiedliwości stały się nie tyle zagraniczne i krajowe elity a zgodnie z chadeckimi właśnie wartościami-polskie rodziny i dlatego właśnie najwięcej pieniędzy budżetowych poszło na wsparcie polityki prorodzinnej państwa, na podstawie takich programów społecznych jak; rozszerzony program Rodzina 500 plus czy 300 plus, a potem też i 13, czy 14 emerytury.

To, co więc totalna opozycja nazywała programem rozdawnictwa, była w istocie całkowicie zgodna z chadeckim systemem wartości, gdzie kluczowe znaczenie ma właśnie, przywrócenie właściwej roli polityki prorodzinnej państwa co zresztą PiS uczyniło.

Pomimo że w polskiej Konstytucji mamy jasny zapis o tym, że w Polsce system gospodarczy jest oparty na społecznej gospodarce rynkowej to od początku reform Balcerowicza system gospodarczy, został oparty na gospodarce wolnorynkowej, podporządkowanej interesom globalnego kapitału i powiązanych z nimi polskich elit co żywcem przypominało mi wzorzec modelu społeczno- gospodarczego rodem z krajów Trzeciego Świata. Ten model gospodarki był więc oparty na całkowitej wolności gospodarczej i budowania prywatnej własności, kosztem solidarności, którą gdzieś po drodze celowo zagubiono.

Oznaczać to musiało, że dla wielu ludzi Solidarności, do których się też zaliczam, to nie była ta Polska, o której marzyliśmy, wspierając demokratyczne przemiany, bo w tej Polsce ogromna liczba ludzi została po prostu wykluczona i to z Polską Solidarną, którą chcieliśmy budować, nic nie miało wspólnego.

Dlatego też obecnie, kiedy wreszcie po tak wielu latach, pojawiła się szansa na to by Polską, stała się tym państwem solidarnym, niezatracającym swoich polskich wartości opartych na religijno-patriotycznych korzeniach, obóz Solidarności udzielił ogromnego wsparcia tej dobrej zmianie, jaka się w Polsce dokonała i dokonuje.

Myślę, że ten polski model państwa dobrobytu całkowicie pokrywa się z wizją państwa bliskim ludziom Solidarności, dlatego właśnie staliśmy się w tej wyborczej walce o Polskę, jednym z głównych obozów, wspierających tę dobrą zmianę.

http://pis.org.pl/files/Program_PIS_2019.pdf

PiS jest partią bardzo wyrazistą. Z jednej strony stoi na straży polskiej tradycji oraz konserwatywnych wartości z drugiej zaś opowiada się za państwem opartym na społecznej odpowiedzialności co ją zasadniczo różni od pozostałych partii politycznych oraz kierunku polityki społeczno - gospodarczej przyjętej przez te partie po 1989 roku. I dlatego właśnie określam PiS jako partię społecznej prawicy w odróżnieniu od liberalnej prawicy jaką jest Platforma Obywatelska. 

W mojej ocenie model gospodarki wprowadzonej przez społeczną prawicę to zrównoważona i regulowana-społeczna gospodarka rynkowa, gdzie państwo przyjęło rolę ważnego regulatora.

Te jakże ważne regulacje objęły również i globalny kapitał, a więc zagranicznych inwestorów, chcących w Polsce prowadzić swój biznes.

Dotychczas to globalny kapitał w zasadzie decydował o tym- na jakich warunkach będzie w Polsce działał i rolą polityków partii rządzącej było dostosowanie do tego krajowego prawa. I tak dotychczas taka pomoc publiczna była zależna od takich czynników, jak wysokość nakładów inwestycyjnych oraz ilości zatrudnionych, dzięki czemu stworzono w tym kraju, dobrze mi znane z innych krajów Trzeciego Świata- wolne strefy produkcji eksportowej z tanią siłą roboczą pracowników produkcyjnych. I między innymi dlatego właśnie, rząd zdecydował się na radykalne podniesienie płacy minimalnej, gdyż bardzo wielu polskich pracowników pracuje właśnie w tych strefach.Stanowi to więc kompleksowy program pomocy rodzinie w szeroko rozumianej polityce społecznej państwa.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka