0 obserwujących
118 notek
39k odsłon
1977 odsłon

Pożegnanie z Murzynem

Wykop Skomentuj40

Murzyn od dzisiaj jest passe, tak orzekł jakiś nikomu nie znany językoznawca. Czas więc pożegnać się z Murzynkiem Bambo, co w Afryce mieszka (kogo to obchodzi, że Afrykańczyk nie pasuje do rytmu wiersza Juliana Tuwima). Przedszkolaki w Ożarowie też już nie zobaczą Murzynków w przedstawieniu.

https://www.youtube.com/watch?v=cxOg6buqywE


Z "Vabanku" Juliusza Machulskiego trzeba będzie wyciąć kultową scenę z Murzynem z psem. Tylko czy Leonard Pietraszak podłoży swój głos pod "Afrykańczyka z psem"? Raczej wątpliwe. Mało tego, starsza pani oburzona możliwością zamieszkiwania z antychrystem pod jednym dachem... Zgroza! Oglądajcie, bo już niedługo znikną te kultowe kadry...


https://www.youtube.com/watch?v=cxOg6buqywE


John Lennon, ikona lewicowych środowisk, zapewne nie przypuszczał, że jego piosenka "Kobieta jest Murzynem świata" stanie się passe do tego stopnia, że na youtube już jest w tytule nie "Nigger" lecz "N". Słuchajcie, póki można.


https://www.youtube.com/watch?v=S5lMxWWK218


To dopiero początek. Każda rewolucja, czy to francuska w 1789 r, bolszewicka w Rosji i w Chinach zaczynała się od walki ze słownictwem. Udało się z Cyganami, to czemu nie z Murzynami?

Wykop Skomentuj40
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości