0 obserwujących
457 notek
341k odsłon
376 odsłon

Głupota w Tajlandii

Wykop Skomentuj3


Dwunastoosobowa drużna piłkarska plus 25-letni trener po treningu weszli do jaskini Tham Luang kompletnie nieprzygotowani do takiej wyprawy. Chłopcy są w wieku od 11 do 16 lat,

Trener, były duchowny, zaprowadził dzieci wprost do piekła. Jaskinia okazała się potwornie niebezpieczna. Trwa już akcja ratunkowa, z pomocą specjalistów z całego świata. Miejmy nadzieję, że wszyscy wyjdą  szczęśliwie na powierzchnię ziemi.

Nasuwa się pytanie praktyczne. Kto w rozpoczynającej się porze deszczowej prowadzi dzieci do jaskini, którą zalewa woda? Decyzja była głupia, niewybaczalna. Kiedy szukano sposobu wyprowadzenia dzieci z jaskini ktoś wpadł na pomysł, żeby wyposażyć małych piłkarzy w sprzęt płetwonurków. Mieli oni przepłynąć kilometr pod wodą zmieszaną z błotem. Już widzę jak 11-letni nurek sam sobie ratuje życie. Potrzebny mu tylko odpowiedni kombinezon i automat oddechowy. Wszystko na plecach. Powiedzmy też, że żaden z małych piłkarzy nie umie pływać.

Bezmyślność, brak wyobraźni, głupota zawsze prowadzą do nieszczęścia.

Czy pomysł trenera odwiedzenia jaskini spotka się z potępieniem? Może były mnich buddyjski z punktu widzenia religijnego chciał wzbogacić duchowo swoich piłkarzy.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości