0 obserwujących
457 notek
341k odsłon
456 odsłon

NIE MA WINNYCH W TAJLANDII

Wykop Skomentuj5

  

Dwunastoosobowa drużna piłkarska plus 25-letni trener po treningu weszli do jaskini Tham Luang kompletnie nieprzygotowani do takiej wyprawy. Chłopcy są w wieku od 11 do 16 lat.

Trener, były mnich buddyjski zaprowadził dzieci wprost do piekła. Jaskinia okazała się potwornie niebezpieczna. Akcja ratunkowa była dramatycznie trudna. Z pomocą specjalistów z całego świata po szesnastu dniach szczęśliwie wyprowadzono wszystkich na powierzchnię ziemi.

Scenariusz wycieczki po śmierć był prosty. Trener powiedział chłopcom, że po treningu pójdą odwiedzić jaskinię, w której nigdy nie byli. Każdy zabrał ze sobą coś do jedzenia . Kiedy byli już w środku do jaskini zaczęła napływać woda, bo w Tajlandii jest właśnie pora deszczowa. Chłopcy zaczęli uciekać przed wodą w górę. Mogli się oddalić od wejścia około czterech kilometrów.

 Nasuwa się pytanie kto w rozpoczynającej się porze deszczowej prowadzi dzieci do jaskini, którą zalewa woda? Decyzja była głupia, niewybaczalna.

Bezmyślność, brak wyobraźni, głupota zawsze prowadzą do nieszczęścia.

Czy pomysł trenera odwiedzenia jaskini spotka się z potępieniem? Może były mnich buddyjski z punktu widzenia religijnego chciał wzbogacić duchowo swoich piłkarzy.

Takie rzeczy nie mogą dziać się bezkarnie,. Po pierwszej notce Robert Knapik w swoim komentarzu napisał: I tak będzie na trenera. Zostałby na powirzchni - porzucił podopiecznych, naraził na utratę życia itp. Poszedł z nimi - nieodpowiedzialny, wprowadził drużynę w pułapkę, pewnie wariat. Trener jest już medialnie przegrany i nikogo nie interesuje prawda, bo ktoś musi zostać winnym.

W środę 18.07.2018 obejrzałem świetny drobiazgowy reportaż red. Bojanowskiego. Wszyscy ocaleni są bohaterami. Bohatersko zachował się trener. Odstąpił chłopcom swoje jedzenie. Nie było nawet cienia pretensji do trenera. Red. Bojanowski w naturalny sposób pokazał w kolorze jak sympatyczna jest społrczność w Tajlandii. Jak głęboko wyrozumiała. Jak ceni swoje wartości.

,


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo